Bydlením v přestavěné garáži šetří spoustu peněz. Užívá si i prosvětlený interiér a ohniště

Fotografie: Depositphotos

Bydlení v garáži! Tomu by se dříve každý srdečně zasmál. Avšak v dnešní době je rozmach malých domků neboli tiny house obrovský. A tak lidé obydlují i nezvyklé prostory.

Kdekdo přestavuje na malý dům kdeco: auta, železniční vagony, lodě, autobusy, stodoly a spoustu dalších nebytových prostor. Tentokrát se jedná o garáž. A byt pro jednu až dvě osoby v takto malé výměře dává smysl. Bydlení v garáži má nyní Denise Bayron z Oaklandu v Kalifornii, kde vlastník rodinného domu a pozemku přestavěl tyto nevyužité prostory na malý dům k pronájmu. Bytová jednotka s příslušenstvím (ADU) je malý obytný prostor, který může být součástí rodinného domu (často se tak řeší dvougenerační bydlení), anebo je samostatný.

V daném případě má hlavní dům s touto vedlejší bytovou jednotkou společný dvůr. Ten Denise vybavila nábytkem z akácie, odolným vůči povětrnostním vlivům, a potahy na něj ušila na míru z vinylových sprchových závěsů. Posezení je doplněno ohništěm a spoustou zeleně, uvádí web MyPositiveOutlooks. Dvůr tak rozšiřuje obytný prostor malého domku.

Interiér garážového bytu

Majitel hlavního domu je architekt. Při přestavbě garáže instaloval spoustu oken, která umožňují přístup denního světla do domu. To velmi přispělo k prosvětlení interiéru. Každý kousek prostoru byl předem pečlivě promyšlen, aby v něm mohlo být instalováno vše, co každý člověk potřebuje k běžnému životu. A také třeba pro svou práci.

Když si Denise toto bydlení v garáži pronajala, vybavila si interiér podle svého vkusu i potřeb. Za vstupními dveřmi má postel a pod ní jsou přihrádky, které slouží k odkládání věcí. Lůžko je odděleno efektní a funkční komodou, takže je „v ložnici“ zajištěno určité soukromí a při vstupu jsou návštěvníci vlastně přímo nasměrováni ke světlé kožené pohovce, která je středem relaxačního prostoru. Kuchyňka je nevelká, ale splňuje všechny požadavky. Je v ní menší dřez, dvouplotýnkový vařič i lednička.

Žena proměnila vyřazenou sanitku na elegantní mobilní domov. Je vybavena i sprchovým koutem

Denise tu nejen bydlí, ale i pracuje

Pracovní stůl s počítačem má své místo pod oknem. Odtud Denise řídí své obchodování s ručně vyrobenými produkty. Je totiž návrhářka, která šije a vytváří pletené, háčkované a makramé produkty. Tyto ruční práce Denise vyučuje a také tráví čas ruční výrobou těchto módních doplňků, jež prodává na svém e-shopu. Materiály k vytváření těchto řemeslných produktů rafinovaně skladuje na různých místech svého domu.

Pod dalším oknem stojí nenápadná skříňka a na ní dva šicí stroje, píše se na webu TinyHouseExpedition. Na první pohled by nikoho nenapadlo, že se ve skutečnosti jedná o rozkládací víceúčelový stůl, který se otevírá do plnohodnotného pracovního stolu nebo prostoru pro šití. A tak má Denise vlastně své domácí designové studio. Pokud chce plochu použít ke stolování, jenom přemístí šicí stroje dospodu.

Levné bydlení = spoření na budoucnost

Interiér si Denise vybavila tak, že konečný výsledek ztělesňuje její osobnost a styl. Kromě praktického vybavení je všude v interiéru plno pokojových rostlin, které vdechují prostoru život. A tak je Denise se svým malým domovem velmi spokojená. Tento malý domek umožňuje Denise žít v rámci jejích finančních možností a zároveň si užívat zvoleného životního stylu v kalifornském podnebí v blízkosti oceánu.

Bydlení v takovéto doplňkové bytové jednotce je praktickou volbou vzhledem k cenám bydlení v Kalifornii. Denise Bayron tímto způsobem šetří peníze, aby si mohla v budoucnu pořídit byt či dům větších rozměrů a umístila v něm třeba i své návrhářské a šicí studio. V malém domku na kolech žije i rodina se dvěma dětmi – na BydlímeÚtulně jsme o nich napsali už dříve.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*