Když po ruce není svíčka, stačí sáhnout do lednice. Skvělá alternativa hoří až 4 hodiny

Fotografie: BydlímeÚtulně

Pokud doma zapalujete svíčky každý den a vaše spotřeba enormně roste, můžete si zkusit vyrobit svíčku vlastní. Tento netradiční způsob vás před velkou spotřebou vosku zachrání.

Zapálenou svíčkou navodíte v místnosti příjemnou útulnou atmosféru. Ať už chcete umocnit kouzlo romantiky, nebo si jen dopřát relaxační chvilku, plamen hořící svíčky je vždy tím správným doplňkem. Díky vůni svíčky navíc provoníte celý prostor a celkový dojem a zážitek z něj tak pozvednete na další úroveň. Pokud se vám stalo, že vám svíčky došly, můžete zkusit zapálit plamínek touto překvapivou ingrediencí. Docílíte stejného efektu, jako kdybyste zapálili svíčku, a nemusíte na poslední chvíli shánět nové svíčky v obchodě.

Co budete pro náhradní svíčku potřebovat

Abyste si doma vyrobili vlastní svíčku bez použití vosku, budete potřebovat surovinu ukrytou v lednici. Naštěstí je vždy po ruce v každé domácnosti. Jediné, co budete k výrobě náhradní svíčky potřebovat, je obyčejné neochucené máslo, kousek papírového ubrousku a dvě sklenice. Tato zázračná surovina dokáže hořet až čtyři hodiny a při jejím spalování nejsou do vzduchu vypouštěny žádné škodlivé látky. Překrojte máslo na půl a získáte rovnou dvě unikátní svíčky.

Jak svíčku z másla vyrobit

Máslo vytáhněte z obalu a rozdělte ho na dvě části. Z kousku papírového ubrousku smotejte knot vysoký jako kostka másla plus kousek navíc. Pomocí párátka zatlačte knot z ubrousku doprostřed másla. To stejné zopakujte s druhou kostkou másla. Takto připravené kostky vložte každou do jedné sklenice a můžete je zapálit. Další 4 hodiny si můžete užívat romantický plamen svíčky i bez vosku.

rozbalená kostka másla
Fotografie: Pixabay

Netradiční výroba svíček

V dřívějších dobách byli lidé odkázáni pouze na to, co si sami vypěstovali nebo obstarali. Svíčky se tak vyráběly z nejrůznějších materiálů podle toho, co měli lidé po ruce a co pro ně bylo nejdostupnější. Nejstarší vyrobená svíčka vznikla ve 3. století před naším letopočtem za vlády císaře Qin Shi Huanga a je vyrobena z velrybího oleje. V některých tibetských klášterech zase vyráběly svíčky z jačího másla, protože při každodenních rituálech často spálili více než tisíc kusů těchto svíček.

Zdroj: Guardachevideo