Bývalý prezident Barack Obama bydlí v domě za téměř dvě stě milionů korun

Poté co bývalý prezident Barack Obama a první dáma opustili Bílý dům, hledali nové místo, kde by se mohli jako rodina usadit. Nejprve se přesunuli do pronajatého domu v exkluzivní čtvrti Kalorama ve Washingtonu plné známých sousedů. V roce 2018 se ale v médiích objevily zprávy, že se Obamovi rozhodli koupit dům, kde se usadí.

Velký cihlový dům

V květnu 2017 Chicago Sun-Times oznámily, že se Obamovi rozhodli koupit dům za 8,1 milionu $. Nyní máte jedinečnou příležitost do domu v luxusní čtvrti nahlédnout. Fotografie pochází z doby před jejich koupi. Uvidíte tak, do jakého domu se nastěhovali.

Dům vás na první pohled zaujme svou velikostí a cihlovou fasádou. Při vstupu do domu na vás jako první čeká přední sál. Již z něho uvidíte mohutný krb, který dominuje obývacímu pokoji. Do toho ostatně můžete ze vstupní haly rovně pokračovat.

Obývací pokoj je krásně prosvětlený a dostatečně prostorný. Nejvýraznějším prvkem je krb a obraz visící nad ním.

Osm ložnic a devět koupelen

Dům disponuje také obrovskou kuchyní. Díky její bílé barvě působí elegantně a prosvětleně. Nechybí ani malý stolek přímo v kuchyni. Pohodlnější stolování, a to i pro několik hostů nabízí samostatná jídelna s designovým lustrem, kulatým stolem a bílým obložením na stěnách.

Do druhého patra domu se dostanete po dřevěných schodech ze vstupní haly.

Tady na Obamovy čeká celkem osm ložnic. K jedné z nich náleží i velmi prostorná šatna. Své pokoje tady samozřejmě mají i jejich dvě dcery. Koupelen v domě najdete dohromady devět.

Prostor i pro volný čas

Dům navíc disponuje prostornou společenskou místností. Je jako stvořená na posezení s přáteli nebo rodinou. V hezkých dnech ale mohou Obamovi zvolit pobyt na zahradě.

Dům je obklopen stromy a zelení, proto je ideální k relaxování. Nechybí ani příjemné posezení. Před stěhováním Michelle Obamová prozradila, že čekají na instalaci bazénu. Dnes už je jistě neodmyslitelnou součástí prostorné zahrady.

Fotografie: McFadden Group

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]