Spolehlivý odpuzovač pavouků a dalších nezvaných hostů: Strategicky umístěné čajové sáčky ochrání celou domácnost

Fotografie: BydlímeÚtulně

Abyste se vyhnuli problému, jak s objeveným pavoukem naložit, předejděte jejich výskytu doma pomocí obyčejných čajových sáčků. Tento jednoduchý trik funguje. 

Většina lidí nevítá přítomnost pavouků s otevřenou náručí, přestože mohou být cennými pomocníky. Pokud jejich přítomnost ve svém domově strpíte, dokážou vás zbavit otravného létavého hmyzu a podle některých nosí štěstí. Pokud ale po přítomnosti pavouků ve své domácnosti netoužíte, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Čajové sáčky je dokážou udržet dál od vašich oken i dveří.

Proč se objevuje hmyz ve vaší domácnosti

Zejména na podzim a v zimních měsících mohou různé druhy hmyzu hledat úkryt před chladem a vlhkem. Pokud u vás navíc najdou zbytky jídla zapadlé za sporákem nebo pod kuchyňskou linkou, jen tak se nejspíš neodstěhují. Prevencí proti výskytu hmyzu je pravidelný úklid, vynášení zbytků jídel do popelnice nebo na kompost a pročištění koutů v každé místnosti.

Pavouci i další hmyz mohou do vaší domácnosti proniknout pomocí malých, na první pohled nepatrných prasklin ve zdech nebo škvírami kolem oken a dveří. Některé pokojové rostliny mohou svou vůní přitahovat různé druhy hmyzu. Otvory ve zdech pravidelně opravujte a vábící rostliny raději přesuňte dál od okna, aby jejich vůně nebyla pro venkovní hmyz tak silná.

Jak můžete čajové sáčky využít

Použité čajové sáčky můžete místo okamžitého vyhození do koše použít jako hnojivo pro pokojové i venkovní rostliny, odstranit jimi zápach z rukou po vaření, ale poslouží také jako vynikající prostředek při péči o pokožku nebo k relaxační koupeli. Pokud se vám čajové sáčky nijak využívat nechce, místo do směsného odpadu je vyhoďte na kompost nebo do bio odpadu, ať poslouží alespoň takto. Čajové sáčky a nálev z máty také užitečně odpuzují hmyz.

čaj horký
Fotografie: Pixabay

Zbavte se hmyzu z oken a balkonu

Abyste udrželi hmyz v co největší vzdálenosti od své domácnosti, rozložte na parapet čajové sáčky nebo mátový čaj. Oba postupy můžete použít také na balkoně. Vůně máty je nepříjemná nejen pavoukům a švábům, ale i myším. Jednoduše si můžete připravit repelent z mátového čaje nebo esenciálního mátového oleje a aplikovat ho do rohů místností i poblíž oken a na balkon. Skvěle funguje i zasazená máta v blízkosti okna nebo na balkoně.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]