Každý den dává sáček od čaje na kliku. Má k tomu geniální důvod, všichni to teď také dělají

Fotografie: BydlímeÚtulně

Čajové sáčky mají v domácnosti i na zahradě nepřeberné množství uplatnění. Využít můžete použité i nepoužité sáčky. Snížíte tím množství odpadu a ještě si usnadníte práci.

I po tom, co se sáček v čaji vyluhuje a uvolní do něj veškerou chuť a aromata, zůstává sáček výborným pomocníkem. Kromě toho, že sáčky hodíte na kompost nebo s nimi pohnojíte pokojové rostliny, je můžete také zavěsit na radiátor nebo kliku od dveří. Pokud jste o tomto triku ještě neslyšeli, buďte si jistí, že ho využijete. Zejména v zimním období se rozhodně vyplatí tuto vychytávku znát a používat.

Jak se dá použitý čajový sáček využít

Nejznámější použití vyluhovaných čajových sáčků je jejich přikládání na unavené, oteklé a podrážděné oči. Čajový sáček dokáže bolavým očím ulevit a navrátit jim jejich svěží vzhled, říká lékařka Emily Cronkleton. Využít ho můžete také k vyčištění různých povrchů. Snadno se tak zbavíte odolných a zaschlých skvrn. Nejlépe funguje k ošetření tmavých povrchů. Na světlých by mohl zanechávat nežádoucí stopy.

Zavěste čajový sáček na dveře nebo radiátor

Další skvělou vychytávkou je pověsit čajový sáček na kliku nebo radiátor. Pokud ho před pověšením namočíte do svého oblíbeného esenciálního oleje, bude vám sloužit jako přírodní osvěžovač vzduchu. Při každém pohybu dveří se ze sáčku uvolní výtečná vůně. Pokud sáček zavěsíte na radiátor, bude z něj vůně uvolňována ještě účinněji. Teplo navíc příjemnou vůni ještě umocní.

Přestože na první pohled sáček umístěný na radiátoru nemusí vypadat úplně příjemně, je to levný a opravdu účinný způsob, jak svůj domov naplnit příjemnou vůní.

pytlíky s čajem
Fotografie: Freepik

Další využití čajových sáčků

Díky čaji můžete zabránit vypadávání vlasů. Jediné, co pro to musíte udělat, je uvařit organický zelený čaj a nechat sáček alespoň 15 minut ve vodě louhovat. Poté si čaj vmasírujte do pokožky hlavy, alespoň 5 minut pokožku masírujte a následně vlasy umyjte šamponem. Vlasy budou pevnější a zářivější a kořínky odolnější, říká lékařka Adda Bjarnadottir.

Použité čajové sáčky můžete využít i v případě, že se nemůžete zbavit nepříjemného pachu z koberce. Jednoduše je nechte vysušit a následně jejich obsah vysypte na znečištěný koberec. Nechte působit 20 minut až hodinu a následně koberec vysajte. Bude nádherně vonět. Kdykoliv pak tuto metodu můžete zopakovat a svůj koberec osvěžit.

Zdroj: Afrik-plus, Healthline, Healthline

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]