Čas na jarní úklid je tu. Pět zařízení a příslušenství, které vám ho značně ulehčí

Fotografie: Freepik

V čistých pokojích je strávený čas mnohem příjemnější než v pokojích s neustálým nepořádkem. Úklid je domácí práce, kterou většina z nás nerada dělá, ale uklidit se musí. Zjistěte, která zařízení vám nejvíce pomohou.

Domácí povinnosti nemusíte dělat sami. Rozdělte si úklid mezi sebou, ať každý udělá něco. Víc lidí stráví uklízením podstatně menší čas, než kdyby uklízel jeden člověk. Vrhněte se na úklid, ukliďte společně a užívejte si zbylé volné chvíle! Zde najdete hned několik typů na domácí zařízení, která vám mohou úklid velmi usnadnit. Která to jsou se dozvíte níže.

Vertikální vysavač

Těžké vysavače na kabelu, které do některých koutů obtížně dosáhnou, jsou minulostí. Je čas na vertikální a bezdrátové podlahové vysavače. Lehký vertikální vysavač zaručuje vysokou úroveň pohodlí. Vysoký sací výkon vás rychle zbaví prachu, písku a dalších nežádoucích částic. Snadné manévrování s vysavačem vám umožní vysát i těžko přístupná místa. Mnoho výrobců nabízí i účinné HEPA filtry, které jsou zárukou zachycení všech mikročástic a alergenů ve vzduchu a na podlaze.

Fotografie: Freepik

Rotační mop

Samotné vysávání nestačí k tomu, aby byly podlahy dokonale čisté. Mnoho mopů má uvnitř tyče inovativní rotační systém. Součástí balení bývá také speciálně navržený kbelík, který usnadňuje oplachování a stlačování třásní z mikrovlákna, aniž byste si museli zašpinit ruce. Otočný mycí hrot se skládá z extrémně absorpčních a odolných střapců, které lze prát při vysokých teplotách. Plastový kýbl, vybavený odstředivým systémem, umožňuje přesně vytlačit vodu ze špičky a úspěšně vytřít zranitelné povrchy, jako jsou přírodní dřevěné podlahy.

Robotický vysavač

Robotický vysavač je perfektním zařízením pro ty, kteří opravdu nenávidí vysávání. Tento automatický vysavač to udělá za vás! Největší výhodou je schopnost nastavit plán vysávání – vybíráme dny a časy, kdy chceme, aby robot začal pracovat. Vysavač navštíví každé dostupné místo v našem bytě, po kterém se sám vrátí do nabíjecí stanice. V zásadě jediné, co musíme udělat, je vyprázdnit nádobu na prach. Může čistit suché i mokré. Mnoho dostupných režimů čištění vám umožní zcela přizpůsobit práci robota potřebám našeho bytu.

Fotografie: Freepik

Čistička vzduchu

Pokud žijete ve městě, jste neustále vystaveni vdechování znečištěného vzduchu. Čističky vzduchu vám umožní bezpečné dýchání – bez prachu, virů, bakterií nebo smogu. Dodatečná ionizující funkce pozitivně ovlivňuje pohodu a koncentraci a zlepšuje kvalitu spánku a práce doma. Čistička vzduchu je zařízení zvláště doporučené pro alergiky a osoby, které jsou vystaveny častým infekcím.

Vertikální sušák

Už brzy budeme moci pověsit vyprané prádlo na balkón či terasu, ale stojí za to mít možnost sušit oblečení bez ohledu na slunce a počasí. Vertikální sušák zabírá málo místa, takže přijde vhod i v malé místnosti. Výrobek se snadno rozloží, a když není potřeba, lze snadno složit a schovat třeba za postelí.

Zdroj: TheSpruce