Zbavit domácnost od nepříjemného zápachu z cigaret nemusí být zas až tak složité

Ať už jste si právě koupili dům s nikotinem obarvenými stěnami, nebo jste se právě přestali bavit a váš dům zapáchá, jako místní hospoda, budete potřebovat účinný čisticí prostředek. Nepříjemný zápach cigaretového kouře zůstane v interiéru dlouho poté, co byla poslední cigareta uhašená. Mimo zápachu zanechává také nažloutlé zabarvení na stěnách (z nikotinu a dehtu), a tyto skvrny mohou časem i ztvrdnout. Nejen, že to páchne, ale hyzdí to dům a celkový dojem.

Způsob, jak odstranit nikotinové skvrny ze zdí

  • 20% ocet

  • Čistící přípravek Mr. Clean Magic Eraser

  • Bronnerovo kastilské mýdlo

  • Fosforečnan sodný

  • Čistič stěn před výmalbou

Ocet – smíchat s teplou vodou a nastříkat pomocí rozprašovače na stěnu nebo roztok nanášet houbičkou

Čistící přípravek Mr. Clean Magic Eraser – silný, víceúčelový čistící prostředek

Bronnerovo kastilské mýdlo – mýdlo, které pomáhá odstraňovat skvrny od cigaretového kouře. Je přirozeným řešením pro lidi, kteří se obávají použití chemikálií.

Fosforečnan sodný – odstraňuje tvrdé skvrny a je účinným odmašťovačem proti cigaretovému dehtu. Stačí malé množství smíchat ve vodě a použít k čištění stěn.

Čistič stěn před výmalbou – pokud vám nic z výše uvedeného nezabere, nezbývá, než sáhnout po tomto výrobku. Je docela pravděpodobné, že budete muset i znovu vymalovat. Záleží na rozsahu poškození stěn cigaretovým kouřem.

Větrat a větrat

Další krok je samozřejmě větrání prostor. Otevřete okna a větrejte dlouho a často. Mnohdy trvá nějakou dobu, než se zápachu zbavíte. Použít můžete také různé osvěžovače a pohlcovače zápachu, což je například káva. Nasypte kávu do mističek a rozmístěte po bytě.

Další skvělou pomůckou jsou svíčky a husté rozmístění pokojových roslin. Ty pohlcují škodliviny, ale se zápachem moc nepomohou.

Čištění nábytku a koberců

Někdy není zbytí a je nutné přikročit k profesionálnímu čištění nábytku, koberců a celého domu. Existují firmy, které dokážou interiér vyčistit a zbavit ho jakéhokoliv zápachu.

Obrázky: jackjenkinshomes, thestranger