Pěstujte pokojové rostliny nejen pro jejich krásu, ale také kvůli vašemu zdraví

Ano, je to tak, existují pokojové rostliny, které nejenom, že Vám z Vašeho bytu, či domu udělají krásný bytový doplněk a přinesou dovnitř trochu přírody, ale jsou také užitečné a pomáhají Vašemu zdraví. Dle vědeckých průzkumů bylo totiž zjištěno, že se v každé domácnosti vyskytuje mnoho nebezpečných toxinů.

Škodliviny

Největšími hrozbami v domácnosti jsou:

  • oxid uhelnatý
  • formaldehyd
  • amoniak a jiné

A právě pokojové rostliny slouží, jako taková houba, která dokáže až 90 procent všech těchto nečistot a toxinů pohltit.

Proto Vám v článku níže představíme alespoň několik z těchto rostlinných pomocníků. Neberte tedy květiny jen jako dekoraci, ale také jako užitečného pomocníka ve Vaší domácnosti. Dá se říci, že čím více budete takovýchto rostlinek mít, tím budete zdravější.

Pokojové rostliny, které zachraňují domácnost

Jednou z nich je jasmín, který je skvělý díky jeho antistresovým účinkům a má také blahodárný vliv na naše psychické zdraví. Obsahuje totiž látku, která usměrňuje výkyvy nálad, zlepšuje kvalitu našeho spánku a dokonce zvyšuje i náš sexuální apetit. Je také skvělý pro naši imunitu a jako bonus má nádherné bílé květy.

Zajímavou rostlinou je pavoučí rostlina, nebo zkráceně pavouk. Vypadá totiž jako pavoučí nožičky, je světle až tmavě zelená a uprostřed listů má bílý pruh. Je úžasná na odbourávání formaldehydu a oxidu uhelnatého a také dalších nečistot, které si domů nosíme společně s voskovaným papírem, ubrousky a syntetickými tkaninami. Tato rostlina je skvělá pro všechny, kteří nejsou v pěstování rostlin zrovna přeborníci, protože je velmi nenáročná.

Další květinou je Lopatkovec, který, ale není příliš vhodný pro alergiky, protože vytváří pyl. Má nádhernou květinovou vůni a v létě rozkvétá do krásných bílých květů podobných liliím. Nejčastěji ji můžeme vidět v koupelnách, protože dobře snáší vyšší vlhkost a je skvělým prostředkem pro odstraňování čpavku a formaldehydu a krásně tak pročišťuje vzduch.

Tchýnin jazyk je také velmi užitečná rostlinka, kterou můžete také znát pod pojmem „hadí rostlina“, nebo „hadí jazyk“. Je skvělá pro všechny, kdo s pěstováním pokojových rostlin teprve začíná, nebo pro ty kdo nemají příliš mnoho času navíc. Hodí se především do ložnic, kde krásně pročišťuje vzduch, ale nemají rády přímé světlo, proto je umístěte nejlépe někam do stínu. Platí pravidlo, že čím víc těchto rostlin budete vlastnit, tím blahodárnější účinky pro Vás bude mít.

Nesmíme zapomenout ani na Aloe veru, která má přímo léčivé účinky. Je úžasná na pleť, neboť krásně hydratuje a vyhlazuje pokožku. Použít ji také můžeme na nepříjemné opary, dále při různých spáleninách, omrzlinách a dokonce je skvělá na lupénkové onemocnění. Je to opravdu zázrak přírody.

Tak co, už přemýšlíte, kterou z rostlinek si pořídíte, nebo je koupíte rovnou všechny?

Fotografie: Pixabay, Shutterstock