Chcete si postavit terasu? Vyberte správný materiál

Fotografie: Pexels

Pokud plánujete realizaci terasy na zahradě, abyste dokonale propojili obytný prostor s venkovním, pravděpodobně se zajímáte o materiály, které jsou na současném trhu dostupné. Přirozeně do exteriéru zapadne dřevo, ovšem je nezbytné se zaměřit i na jeho vlastnosti.

Dřevo je náročnější na údržbu, protože potřebuje pravidelné ošetřování ochranným lakem. Nicméně existují i cenově dostupné alternativy, které neztrácí ani po praktické, ani po estetické stránce. Jaká terasová prknajsou tedy nejvhodnější?

Dřevo je evergreen

Pokud byste hledali optimální řešení v tuzemských dřevinách, narazíte na evropský modřín, borovici stepní i sibiřský modřín. První zmíněná dřevina patří mezi levnější možnosti, s čímž je spojena i kratší životnost. Ideální volbou je sibiřský modřín, jehož vlastnosti jsou srovnatelné s exotickými dřevinami.

Stejně tak jsou dostupné i exotické varianty, a to například bangkirai, zelený eben, bukit, massaranduba, merbau a garapa. Počítejte však s vyšší cenovkou. Dřevěná terasa působí elegantně, moderně a nadčasově.

Venkovní terasa z WPC

V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na WPC prkna, která jsou bezúdržbová a představují perfektní náhradu za dřevo. WPC je totiž kompozitní materiál složený. Ze dřeva a polymeru, přičemž kombinuje vlastnosti dřeva a odolnost plastu. Pro výrobu se používají recyklovatelné materiály, takže WPC prkna jsou šetrná k životnímu prostředí.

Postavte si terasu podle vašich snů. WPC je materiál odolný vůči povětrnostním vlivům i UV záření. Zvládá vodu, mráz a přímé slunce. Chlubí se také snadnou údržbou, barevnou stálostí a trvanlivostí. Terasa vám vydrží dlouhá léta, aniž byste ji museli natírat a impregnovat. Vykouzlete si na zahradě terasu, kde budete mít příjemné posezení. Využijete ho po celou letní sezónu.