Kuchyňská houbičky v zásobníku na prací prášek u pračky dokáže hotové zázraky. Jedná se doslova o dar z nebes

Fotografie: Depositphotos

Žádná domácnost se neobejde bez pěnových houbiček. Běžně slouží k umývání předmětů a povrchů, ale existují finty, jak z nich vytvořit uklízecí zázrak.

Uklízení je neodmyslitelnou součástí našeho života, přestože se nám do něho vždycky nemusí úplně chtít. Některé činnosti opakujeme několikrát během dne, jiné uklízecí rituály praktikujeme párkrát do týdne, určité činnosti ještě méně, tzv. svátečně. Sváteční neboli generální úklid s sebou přináší několikahodinový zápřah a spoustu drhnutí, které si můžete díky těmto vychytávkám značně usnadnit.

Vložte houbičku do zásobníku na prací prášek

Že jsou mycí houby velmi užitečným a nepostradatelným pomocníkem už ví snad každý. Jednoduše s nimi ale můžete vyčistit i zanesený zásobník vaší pračky. Stačí do každé přihrádky zásobníku vložit mycí houby a zalít je octem. Takto namočené je nechte alespoň 10 minut a následně přihrádky vypláchněte čistou vodou. Díky octu můžete ze zásobníků odstranit plíseň i zaschlé nečistoty téměř bez námahy.

Jednoduché mytí okenního rámu

Abyste při mytí oken mohli snáz umýt znečištěný okenní rám, můžete si jednoduše vylepšit mycí houbičku. Uděláte to tak, že houbu přiložíte k okennímu rámu a fixem si na houbu naznačíte okraje okenního rámu a ty následně v houbě naříznete. Houbu si řezy rozčleníte a snadněji se dostanete do všech záhybů okenního rámu. Mytí tak bude rychlejší a mnohem efektivnější.

Vložte do houby mýdlo

Díky této vychytávce můžete výrazně ušetřit na mycím prostředku. Houbičku stačí jednoduše ze strany naříznout. Otvor by měl být poměrně krátký, ale hluboký alespoň do poloviny houbičky. Do vzniklého otvoru zasuňte kousek mýdla a máte houbičku připravenou k mytí.

Fotografie: Pexels

Výběr vhodné houbičky

V dnešní době je k dostání spoustu druhů mycích hub. Určitě už máte svůj nejoblíbenější kousek, přesto byste neměli zapomínat, že každá houbička může být vhodná pro něco jiného. Některé druhy mají povrch a strukturu vhodnou k mytí skleněného nádobí, jiné jsou dostatečně tvrdé, aby si poradily s připálenými zbytky jídla. Vybírat můžete i z různých velikostí, aby pro vás bylo snazší dostat se i na hůř dostupná místa. Vždy je proto lepší mít po ruce více druhů mycích hub.

Zdroj: Telegraf

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]