Čištění pohovky bude hračkou. Ocet, alkohol a soda odstraní všechny nečistoty

Čištění pohovky snadno a rychle. Dnes jsme si pro vás připravili jednoduchou metodu, díky které docílíte dokonale čisté sedačky. Už se nebudete muset trápit s pracným čištěním, které se mnohdy stejně mine účinkem. Poradí si i s dlouho zaschlými skvrnami, se kterými už dlouhou bojujete. Navíc ušetříte hromady peněz. Použití této metody zajistí vaší pohovce opravdovou čistotu a eleganci, takže bude vypadat jako nová.

Pohovka je důležitou součástí našich životů

Pohovky patří k nejpoužívanějším součástem našich domácností, neboť na nich trávíme velkou spoustu času. Nejčastěji používáme k tomu, abychom si na ní odpočinuli po náročné práci, přečetli noviny, poseděli u televize, nebo se pobavili s rodinou a přáteli při nějakém setkání. I když je to v některých rodinách zakázáno, tak jsou lidé, kteří na pohovce dokonce jí. Pohovka je tak důležitou součástí našich životů, ale stejně tak jako každá jiná věc, se i pohovka časem opotřebuje.

Každodenní používání způsobuje nečistoty

Vzhledem ke každodennímu používání tohoto kusu nábytku dochází k tomu, že se na pohovce velmi často objeví skvrny a nečistoty, které nedělají dobrý dojem. První, co nás napadne, když nějakou skvrnu objevíme je to, že je potřeba ji vyčistit a zbavit se ji. Zde může ovšem nastat problém, neboť každá pohovka je vyrobena z jiných vláken, a ne všechna se mohou čistit stejným způsobem. Někdy se tato vlákna mohou vážně poškodit, a pohovka tak navždy ztratí svoji krásu a eleganci, kterou měla na začátku.

Rychlé a účinné odstranění skvrn

Představte si, že plánujete na víkend velkou oslavu, ale vzhledem k nepříznivému počasí musíte oslavu uspořádat v bytě místo na zahradě. Vše důkladně vyčistíte, umyjete a vysajete, aby bylo vše dokonale. Máte pocit, že už je vše připraveno, když v tom si vaše dítě sedne na pohovku a zanechá po sobě skvrnu od jídla. Začnete ji čistit a najednou objevujete dávno zašlé skvrny, které vám nešly vyčistit. Co teď s tím? Času už moc nezbývá a na koupi nové pohovky je pozdě. Máme pro vás jednoduché řešení.

Prvky přípravy

Pokud toužíte po tom, aby vaše pohovka opět zářila čistotou a vypadala jako nová, je potřeba dodržovat následující postup čistění. K tomu je ale zapotřebí připravit si pár věcí, které Vám s tím pomohou. Jsou to: rukavice, řemínek, metr, džbán, rozprašovač, měkký štětec, hadřík. Co se týče čistícího přípravku, je zapotřebí: 500 ml vody, 140 ml alkoholu, 100 ml octa, 40 g hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda) a 1 polévkovou lžíci aviváže.

Postup čištění

Všechny prvky na čistící přípravek smíchejte ve džbánu a přelijte do rozprašovače. Rovnoměrně směs nastříkejte na pohovku. Místa, kde jsou skvrny otřete malým štětcem, a následně začněte pohovku otírat jemným hadříkem. Nečistoty se začnou na hadřík usazovat a pohovka bude čistější a čistější. Nakonec nechte pohovku uschnout.

Po nějakém čase uvidíte opravdu velký rozdíl. Vaše pohovka bude opět vypadat čistá a svěží, a vy ušetříte za koupi nové. Zkuste tento báječný postup a uvidíte sami.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]