Fantastické hnojivo z kvasnic podpoří růst a květ rostlin jako žádné jiné. Připravit jej zvládne každý

Fotografie: Freepik

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak lze využít kvasnice mimo koláčů, knedlíků a pečiva? Lze jej využít v kuchyni, ale i na zahradě!

Kdo by to řekl, že lze kvasnice využít i na zahradě? Škoda že tento fakt není více rozšířený, protože pro rostlinky, ale i zeleninu poskytuje mnoho výhod. Jsou bohaté na minerály, železo a mnoho stopových prvků. Nebude složité takové hnojivo připravit. Nemusíte utrácet peníze, bude stačit, když smícháte vodu s kvasnicemi, a ještě jednou ingrediencí.

Fotografie: Freepik

Trochu informací navíc

Rádi bychom vám prozradili něco málo o kvasnicích. Kvasnice neboli droždí, jsou ve skutečnosti mikroskopické živé organismy nosící název Saccharomyces cerevisiae, patřící do rodu jednobuněčných hub. Ať už si pořídíte sušené nebo čerstvé kvasnice, neprohloupíte ani u jedněch, protože oboje mají potřebné mikroorganismy.

Pozitivně ovlivňuje růst rostlin

Kvasnice působí dokonale i na lidské zdraví. Obsahují vitamíny skupiny B, vitamin D, enzymy, železo, měď, esenciální kyseliny a minerální soli. Upravují trávení, působí hojivě i proti depresím.

Pro rostliny bude mít droždí také mnoho výhod, mezi které patří zlepšení půdní mikroflóry, omezuje výskyt škůdců, urychlují růst, podporují kvetení a mnoho jiného. Z kvasnic se dá vyrobit účinné hnojivo, na které můžete použít i kvasnice, které vám zbyly a jsou prošlé. Vyrobte si organické hnojivo, které je nabité živinami.

Připravte si tyto suroviny a potřeby

  • Hrnec
  • Droždí 100 g
  • Cukr 50 g
  • Teplá voda 3 l
  • Vařečka

Přijde vám, že si na takový zázrak máte nachystat tak málo ingrediencí? Droždí rozpusťte ve vodě s cukrem a přelijte do lahví. Doporučujeme již vodu s droždím nezahřívat a už vůbec nevařit. Nad padesát stupňů byste převařili v droždí veškeré cenné složky a droždí by nefungovalo. Naplněné lahve nechte dva týdny odstát.

Upozorňujeme, že lahve musí být otevřené, jinak by pod tlakem bakterií “buchly”. Jakmile bude hnojivo hotové, smíchejte jeden litr hnojiva s deseti litry vody a zalijte domácí rostliny nebo záhony. Dobrých výsledků docílíte, když hnojivo použijete na jaře při výsadbě sazenic nebo na podzim, když budete sázet jahody.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]