Vánoční stromek s rovnoměrně rozmístěnými větvemi a nádherně zeleným jehličím je základní vánoční dekorací. Kvůli některým chybám v péči o něj však může brzy začít ztrácet jehličí.
Krásný a ozdobený stromek je nedílnou součástí vánočních svátků. Bohužel však mnoho lidí zapomíná, že v některých případech může dojít k jeho brzkému opadávání, a jehličí se tak začne dostávat do všech koutů domácnosti. Pokud se chcete vyhnout těmto problémům, stačí podle webu Kobieta přijmout určitá pravidla a ta dodržovat během celého období svátků. Výsledkem bude pohledný a krásně aromatický stromek s pevnými větvemi.
Vánoční stromek vyžaduje správnou péči
Většina lidí si kupuje stromky do domácnosti již několik dní před Vánocemi. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale pokud tak učiníte, měli byste stromku dopřát patřičnou péči, aby vydržel krásný a nadýchaný do Štědrého dne a nejlépe i konce roku. Samozřejmě čím dříve se jej vydáte zakoupit, tím vyšší bude pravděpodobnost, že si budete moci vybírat z těch nejlepších kusů. Na opozdilce totiž většinou zbývají už přebrané kousky.
Jakmile si tedy strom zakoupíte, nechte jej několik dní v chladné místnosti, než ho přenesete dovnitř. Ať už se jedná o garáž nebo sklep, tímto způsobem se dle serveru Almanac lépe aklimatizuje na nové podmínky a vydrží v dobrém stavu po další týdny. Pokud byste jej chtěli ještě vytvarovat podle svých představ, raději to udělejte co nejdříve, abyste si pak doma zbytečně nedělali nepořádek. Poté, co bude stromek připraven, můžete ho přenést dovnitř.
Aby ze stromku nepadalo jehličí, umístěte ho správně
Pokud se chcete vyhnout tomu, že bude celá vaše domácnost plná jehličí, pak je nezbytné přijmout určitá pravidla. Tím nejzásadnějším faktorem je umístění stromku. Jelikož se stále jedná o rostlinu, která byla zbavena svých kořenů, postupem času začne vysychat. Tento nedílný proces však můžete zpomalit tím, že ho nebudete umisťovat do těsné blízkosti zdrojů tepla, jako jsou radiátory nebo krb. Optimální teplota je pro něj kolem 20 °C.
Vánoční stromek také často ztrácí jehličí proto, že nemá dostatek vody. Abyste se tohoto problému vyvarovali, můžete jej postříkat rozprašovačem naplněným vodou (pokud jej máte v květináči, tak jej jednoduše zalijte a ujistěte se, aby byla půda neustále mírně vlhká). Dále byste pak nikdy neměli na větvičky nanášet příliš těžké ozdoby. Kvůli nim by se totiž mohl začít prohýbat a ztratil by tak svůj atraktivní vzhled.
Vánoční kaktus miluje hnojení ovocem. Dostatek vitamínů mu v zimě umožní nádherně vykvést
Je také dobré vybírat pro stromeček vždy LED osvětlení, které produkuje méně tepla než standardní žárovky a nezpůsobuje vysychání větviček. Na webu BydlímeÚtulně jsme také psali, jak si podomácku vyrobit elegantní vánoční dekoraci z levných zdrojů.