Co je malé, to je milé aneb proč jsou malé byty a domky lepší než velké

Bydlíte v malém bytě nebo domku a stále sníte o tom, že jednoho dne budete bydlet ve větším? Možná, že to není zase tak špatné, jak si myslíte. Bydlet v menším bytě/domku má i své výhody. Jednoho dne vaše děti stejně vylétnou z hnízda, pak budete hledat naopak zase něco menšího, protože proč bydlet ve velkém, když nevyužijete veškerý prostor. Samozřejmě každému může vyhovovat něco jiného. Ale víte co? Podíváme se na ty výhody a posuďte sami.

Co je malé, to je milé

Menší interiéry bývají útulnější, než rozlehlé místnosti. Samozřejmě, že velmi záleží na vybavení. Do malého interiéru se vyplatí pořizovat multifunkční nábytek. Rovněž je vhodné vsadit na minimalismus a neskladovat žádné zbytečnosti.

Organizovanost

V malém interiéru je nutná organizace. Vše musí mít své stálé místo, šuplík, poličku nebo box. Jen tak se vám podaří udržet pořádek a přehlednost. Na druhou stranu nemáte tendence skladovat nepoužívané věci a přesně víte, kde co máte. Malý byt je zkrátka více organizovanější.

Ušetříte za vybavení

Vybavení do menšího bytu vyjde o mnoho levněji, než vybavení do velkého bytu. Vybavit menší byt je finančně dostupnější. To se týká nábytku, dveří, oken i dekorací. Díky tomu můžete investovat do kvalitnějšího vybavení.

Jsou finančně i ekologicky udržitelnější

Není žádným tajemstvím, že náklady na vytápění, chlazení a elektřinu se mohou výrazně podepsat jak na peněžence, tak na životním prostředí. Vytápět nebo ochlazovat menší prostory vyjde levněji, o tom není pochyb.

Snadnější a rychlejší úklid

V malém bytě se musí častěji uklízet. To se možná zdá na první pohled jako nevýhoda. Ovšem hned na ten druhý zjistíte, že to má něco do sebe. Díky tomu nemusíte trávit dlouhý čas velkým úklidem, jelikož máte permanentně pořádek. Malý byt máte uklízený mnohem rychleji, než ten velký nebo dokonce dům na dvě patra.

Život v menších prostorách znamená výrazné snížení měsíčních výdajů, stejně jako dopad vašeho domova na naši milovanou „Matku Přírodu“.

Obrázky: pixabay