Co vám říká vaše kočka? Naučte se mluvit kočičím jazykem

Fotografie: Freepik

Kočky jsou oblíbenými domácími mazlíčky i díky své originální a často až tajemné povaze. S trochou snahy se však s nimi naučíte správně komunikovat, což se pozitivně projeví na vzájemném vztahu.

Když kočka močí doma

Toto chování znamená úzkost a nejistotu, kdy se kočka snaží komunikovat právě prostřednictvím pachových značek. Považují domov za své území a chtějí si ho tímto způsobem hájit před případnými vetřelci. Problém se často objeví hlavně ve chvíli, kdy do rodiny přibude nový domácí mazlíček či jiný člen.

Fotografie: Freepik

Co znamená mňoukání

Klasické mňoukání u dospělých koček slouží v zásadě pro dorozumívání právě s lidmi. Konkrétní význam záleží na kočce, kdy některé dávají najevo, že si chtějí hrát, mají chuť na něco dobrého, nebo prostě vyžadují vaši pozornost pro hlazení.

Když má kočka zvednutý ocas

Jakmile má kočka zvednutý ocas skoro do tvaru otazníku, znamená to její přízeň a vyjadřuje tak svou náklonnost. Jde o přátelský pozdrav, kterým vítá své oblíbené lidi nebo s radostí běží na mističku s něčím dobrým. V některých případech tak kočka s radostně vztyčeným ocasem vypadá skoro jako pes, který nadšeně vítá svého pána.

Fotografie: Freepik

Když si kočka lehne na záda

Jakmile si kočka lehne na záda a ukáže tak své břicho, znamená to nejvyšší důvěru. Má jistotu, že jí nic nehrozí a užívá si pohodlí. Břicho je totiž velmi citlivé a při ohrožení se běžně kočky snaží tuto svou citlivou oblast chránit. Takže když si před vámi kočka začne lehat na záda, jednoznačně to znamená maximální důvěru.

Když se kočka tře o nohy

Když se kočky třou o nohy a lísají se, znamená to náklonnost. Zároveň zde nechávají svůj pach, takže si vlastně značí svého člověka před jinými kočkami nebo zvířaty. Tento projev přízně je velmi častý a mnoho koček se tímto způsobem domáhá také hlazení a celkově tímto způsobem vyjadřují zájem o pozornost.

Zdroj: PetMD