Octový nátěr zastaví potíže s komářími nálety. Funguje jako spolehlivá ochrana domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Hodně lidí má tu zkušenost s tím, že se ráno probudí s nějakým štípancem od komára. S pomocí tohoto jednoduchého triku už rána plná svědění nebudete muset zažívat.

Komáři dokážou člověku způsobit hodně nepříjemností. Nejenže vám brání v usnutí jejich otravné pískavé bzučení, ale když už vás nechají usnout, pěkně si na vás smlsnou. Ráno se pak probudíte s nevzhlednými bouličkami na místech, kde vás komáři poštípali. Toto místo začne zákonitě svědit, což je velmi otravné, a častokrát bude dlouho trvat, než se toho zbavíte.

S komáry je těžký boj

Bojovat s komáry je někdy běh na pěkně dlouhou trať, který ani tak nemusí skončit úspěchem. Pokud vás komár obtěžuje při usínání, můžete se pokusit ho svou dlaní v letu chytit. Ne vždy se to však podaří, a navíc si pravděpodobně dáte hodně práce s tím, abyste ho chytili. Druhou možností je počkat, až si na vás komár sedne, a pak se ho snažit plácnout. To však může být pěkně bolestivé a ne vždy se vám to podaří. Tato metoda bude fungovat spíše přes den, když komára na pokožce uvidíte a poté ho plácnete.

Můžete zkusit přípravky

Na boj proti komárům existuje spousta různých přípravků. K večernímu ohni či na procházce u vody můžete použít repelent, který ale také nemusí být vždy úplně stoprocentní. V domácnosti pak můžete zkusit využít některý z přípravků do zásuvky, jež během noci uvolňují do vzduchu různé látky. Ty by měly být pro komáry škodlivé. Ani zde však ale nemůžete počítat se stoprocentní úspěšností. Navíc pokud by například začalo pršet nebo hodně foukat, nejspíš budete muset zavřít okna. V takovém případě spoustu těchto vychytávek nemůžete použít.

Zkuste jednoduchý trik

V boji s nepříjemným hmyzem by vám mohl pomoct tento jednoduchý trik. Hlavní roli v něm bude hrát prostý ocet, který nejspíš máte v kuchyni. Pak už vám stačí jen vatový tampon nebo hadřík. Na ten nalijte trochu octa a otřete s ním veškeré rámy oken a klidně i těsnění. Hmyz obecně nemá zápach této kyselé kapaliny moc v lásce. Mělo by to tedy spolehlivě odpudit i komáry, kteří se tak k vám domů nepodívají. Ocet je spolehlivě odpudí a oni poletí někam jinam, kde jim v tom nikdo bránit nebude.

Důmyslná past utne ovocným muškám tipec. Invazi zamezí chytře umístěný balzamikový ocet

Okno
Fotografie: Pixabay

Trik je prospěšný

Tento trik pro vás bude prospěšný nejen tím, že vás zbaví nepříjemných hmyzích návštěvníků. Díky tomu, že budete ocet nanášet na okenní rámy, je i krásně vyčistíte. Tím pádem zabijete dvě mouchy jednou ranou, což v některých případech může být myšleno doslova. Užijete si tak nejen klidné spaní, ale navíc si budete moci odškrtnout mytí okenních rámů ze seznamu věcí, které je potřeba ve vaší domácnosti uklidit.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]