Dekorativní studnu na zahradu můžete vyrobit ze starých pneumatik

Toužíte po tom, aby u vás doma či na chatě na zahrádce byla studna, ale zároveň se vám nechce utrácet příliš mnoho peněz? Máme pro vás skvělý tip. Krásnou a stylovou studnu lze poměrně snadno vytvořit ze starých pneumatik. To ale zdaleka není jediná možnost, jak staré pneumatiky na své zahrádce můžete využít, stačí jen trocha kreativity a šikovnosti.

Jak dekorativní studnu z pneumatik vyrobit

Dekorativní studna vyrobená z pneumatik má velmi mnoho rozmanitých využití. Pokud ji dobře zaizolujete, můžete ji opravdu využít k uchování vody, například místo sudu. Pokud do ní ale vodu napouštět nechcete, můžete ji použít například jako skvělý prostor k uskladnění zahradního nářadí či jako nevšední květinový záhon. Líbit se zcela jistě bude i dětem. Na internetu lze najít mnoho návodů, jak studnu vyrobit.

Kromě dvou až tří starých pneumatik na ni budete potřebovat také tyče či trubky k jejich spojení, nejrůznější šrouby a hřebíky, maltu, kameny či štěrk, především pokud chcete studnu využít jako záhon pro květiny, a případně také barvy a krytinu na stříšku studny. V případě barvení pneumatik je vhodné je před nanesením vlastní barvy odmastit acetonem a poté barvu nanášet hustým štětcem. Doporučuje se nanést postupně alespoň dvě až tři vrstvy barvy. Pokud chcete vytvořit složitější barevný vzorek, nechte vždy jednotlivé barvy důkladně zaschnout.

Nejen studna, ale i jezírko či květinové záhony

Kromě studny můžete staré pneumatiky využít i jiným způsobem, například jako originální truhlíky pro vaše květiny. V tomto případě můžete pneumatiky nabarvit nejrůznějšími barvami, nejjednodušší je použít akrylové barvy ve spreji. Takovéto truhlíky můžete nejen postavit na zem, ale také zavěsit například na zeď či pomocí pevného řetězu na pergolu. Budete překvapeni, jak tyto rozkvetlé pneumatiky ozvláštní a oživí vaši zahradu či balkon.

Pneumatiky mohou poskytnout i skvělý prostor pro vaše bylinky, v tomto případě se dá z pneumatik vytvořit velmi originální bylinková skalka. V neposlední řadě lze ze starých pneumatik jednoduše vyrobit zahradní jezírko, stačí do pneumatiky vložit nepropustnou folii a napustit ji vodou. Do takto vzniklého jezírka můžete bez problémů vysadit i okrasné rybičky. Při troše fantazie si navíc z různě velkých pneumatik můžete udělat několik jezírek nebo kaskádu s vodopádem.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]