Designové radiátory na stěnu, které nehyzdí interiér

Možná se rozhodujete mezi klasickým topením a podlahovým vytápěním, které se těší v poslední době velké popularitě. Mnoho lidí však zůstává věrných radiátorům, které se dají snadněji vyměnit, případně na nich lze sušit prádlo. Ať už jde o zvyk nebo praktické důvody, pravdou je, že klasické radiátory mnohdy kazí celkový dojem interiéru.

Naštěstí existuje možnost umístit na stěnu designové radiátory v pestré škále barev, velikostí i tvarů. S oblibou se umisťují do bytů i domů v moderních novostavbách nebo při kompletní rekonstrukci. Mnohé z nich nejsou zrovna malých rozměrů a jejich vysoká hmotnost zajišťuje výtečnou schopnost akumulace. Radiátory lze podle potřeby umístit kamkoliv a nahradit jimi vysloužilá tělesa, protože ačkoliv vypadají nadčasově a moderně, zohledňují rozteč původních.

Radiátory interiéru sluší

V našich zeměpisných šířkách bývají zimy občas velmi nelítostné (kruté) a vytápění interiérů je naprostou nutností. Byly doby, kdy na trhu nebylo k mání nic jiného než jeden či dva typy radiátorů, to už dávno neplatí. Dnes je možné vybírat z různých materiálů, barev, tvarů, rozměrů. Stačí si pouze propočítat prostor, který hodláte vytopit a podle toho vybrat radiátor optimální velikosti a výkonu podle toho, zda hodláte vytápět prostřednictvím cirkulace teplé vody či přes elektrickou síť.

Vzhledem k velké nabídce se nemusíte omezovat pouze na prostor pod oknem nebo tam, kde býval umístěn původní. Radiátor lze klidně umístit podél schodiště, na stěnu uprostřed haly, mezi dvě okna nebo dveře. S oblibou se umísťují designové radiátory nejen do moderně zařízených interiérů, ale i do těch venkovských, retro, industriálních. Svým tvarem a vhodnou barvou se dokonale přizpůsobí a vytvoří prostornou, vzdušnou atmosféru.

Ekologicky, úsporně a elegantně

Je doba, kdy se všichni snažíme žít ekologicky a úsporně. Vzhledem k moderním materiálům a vlastnostem, které od radiátoru každý uživatel čeká (pomalé nebo rychlé zahřátí a vychladnutí) očekává uživatel i užitnou hodnotu – design.

Obrázek: iagitos.com