Správně zvolený postup při hnojení okurek přinese jejich nečekaně bohatou úrodu

Fotografie: Freepik

Jaro je za rohem a s ním přichází možnost zasadit na zahrádce cokoli, co chcete během léta jíst. Okurky jsou velmi oblíbené a na pěstování docela jednoduché. Zjistěte, jak je správně hnojit, aby dobře rostly.

Okurky často vyžadují zalévání a různá hnojiva. Důvodem je především špatná půda s málo živinami nebo nepříznivé podmínky. Tekutá hnojiva jsou považována za nejlepší, protože dokonale vyživují a poskytují skvělé podmínky pro rychlý a kvalitní růst této úžasné plodiny. Podívejte se, jaké jsou nejčastější příčiny špatné úrody a jak proti tomu můžete bojovat. Metody jsou velmi jednoduché a pomohou vám k velké a kvalitní úrodě.

Fotografie: Freepik

Známky nedostatku vitamínů

Rostlina, jako každý organický systém, vyžaduje krmení a správnou výživu ve formě stopových prvků a vitamínů. Známky nedostatku živin pro okurkové keře jsou nejčastěji: světle zelené listy, hnědé a pomalu rostoucí kořeny, špičaté a světlé plody, bronzový odstín listů nebo nažloutlé či světle zelené skvrny na listech. Pokud se takové příznaky již objevily, stojí za to okamžitě použít vrchní vyživení, abyste rostlinu obnovili, oživili a podpořili její růst a plodnost.

Využít ale můžete také popel. Hnojení popelem je účinně nejen během určitých růstových fází, ale také ve všech fázích vývoje rostlin. Pro efektivní krmení používá popel. Musíte smíchat jen sklenici prosátého popela a kbelík s vodou. Směs dávejte ke kořenům, a to jednou týdně. Aplikace popela dokonale podpoří rychlý růst keře, vývoj listů i květů. Zalévání se provádí na základě jednoho litru popelového roztoku na okurkový keř.

Chemické hnojení

Velmi účinná a rychlá forma hnojení je prostřednictvím chemických prostředků nebo prostředků, které si sami vyrobíte doma. Všechny ingredience lze snadno sehnat v hobby obchodě. Potřebovat budete 10 litrů vody, 10 g síranu draselného, 10 g dusičnanu amonného a 10 g superfosfátu. Hnojte rostlinu roztokem a postup opakujte každé dva týdny. Tato metoda je vhodná pro velmi mladé keře ve fázi jednoho pravého listu.

Fotografie: Freepik

Hnojení rostlin kvasnicemi

Hnojení okurek tímto způsobem dokonale bojuje proti zakořeněným parazitům, podporuje růst rostlin a rozvíjí kořenový systém, dokonale zlepšuje kvalitu a velikost plodů. Kvasinky obsahují mnoho stopových prvků, včetně manganu, draslíku, dusíku, fosforu a železa. K vytvoření vrchního obvazu potřebujete: standardní kbelík s vodou a jedno balení čerstvého droždí. Stejně tak můžete využít metodu hnojení chlebovou vodou, na kterou potřebujete jen bochník chleba, 10 litrů vody a 10 ml jódu.

Smíchejte komponenty a důkladně rozemelte droždí ve vodě. Nejlepší je, když je voda mírně vlažná. Směs nechte celý den kvasit. Dále stojí za to zalévat rostlinu hotovým roztokem s kvasinkami v koření při výpočtu jednoho litru roztoku na jeden okurkový keř. Hnojení můžete doplnit minerálními hnojivy, ale pouze jednou za dva týdny. Kvasinková infuze se přitom doporučuje pro výživu rostlin v počátečním stadiu růstu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]