Dezinfekce telefonu je v této době na místě. Důslednost je základ

Že bychom měli v těchto dnech dbát zvýšené hygieny, to je jasné každému. S tím souvisí i dezinfekce telefonu, kterou řada lidí podceňuje. Přitom právě na něm může být řada bakterií, virů a nečistot. A jelikož telefon bereme několikrát denně do ruky, vše si následně přesouváme na naše tělo. Potom stačí sáhnout rukou na obličej a v tu chvíli na něm máme vše, co nechceme.

Obyčejný hadřík nestačí

Pamatujte na to, že pokud otřete svůj telefon jenom obyčejným navlhčeným hadříkem, tak sice odstraníte viditelné nečistoty, ale rozhodně neproběhne dezinfekce telefonu. Různé viry a bakterie na něm zůstanou i nadále. Na druhou stanu i obyčejný hadřík je lepší než nic a tak alespoň pomocí něho snížíte množství špíny.

Co na dezinfekci použít?

Dá se říci, že lze použít to stejné, co používáte na ruce. Mohou to být různé dezinfekce na bázi alkoholu, může se jednat o mýdlové roztoky, stejně jako může přijít vhod i roztok z přípravku na nádobí. Roli zde hraje hlavně to, co vše chceme zlikvidovat. Tedy jaké viry a bakterie chceme zabít. Někde postačí mýdlo a přípravek na nádobí, na jiné je třeba silný alkohol.

Pokud nechceme noc připravovat doma, dají se sehnat i různé antibakteriální utěrky, a to jak ty, které jsou určené na ošetření těla – nejčastěji rukou, tak i ty, které jsou určené na ošetření právě techniky, ale třeba i nábytku a dalších věcí.

Buďte důslední

Důležitá je v tomto směru také důslednost. Dezinfekce telefonu by neměla být odfláknutá. Při jeho čištění se proto věnujte všem místům, která na něm jsou, a na žádné nezapomeňte. Vyčistěte displej, zadní stranu, ale i strany boční.

Dále nezapomeňte vydezinfikovat také kryt, pokud ho používáte. A také nezapomínejte třeba na sluchátka včetně jejich pouzdra, stejně jako vyčistěte i nabíječku i samotný kabel. Tedy vše, co má s vaším telefonem souvislost.

Pozor na riziko poškození

Při dezinfekci telefonu dejte pozor na to, aby se nepoškodil. Používejte jenom přípravky, které lze použít na materiály, ze kterých je vyroben – tedy plast, sklo, nebo i kov. Dále pozor na zatečení vody do míst, jako je mikrofon, nebo třeba sluchátko. Dále eliminujte i riziko možného poškození vlivem nadměrného síly.

Nezapomeňte na ruce

Na co po dezinfekci telefonu nezapomenout, to jsou vaše ruce. Ty je třeba důkladně omýt mýdlem pod tekoucí vodou, a pokud máte tu možnost, použijte i dezinfekční gel. Telefon i ruce nechte důkladně oschnout a v tu chvíli by mělo být vše v naprostém pořádku.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]