Ocet ve splachovací nádržce vyřeší velký problém, se kterým se dříve či později setká každý

Fotografie: Depositphotos

Čištění toalety je jedním z nejnudnějších úkolů v domácnosti. Je také nejobávanější ze všech kvůli bakteriím a nečistotám, které se mohou na toaletě vyskytovat.

Není mnoho lidí, kteří si užívají čištění toalety. Naštěstí je bílý ocet skutečným spojencem pro její efektivní čištění. Podělíme se proto s vámi o tipy, jak ho používat a důkladně vyčistit váš záchod. Tento přírodní produkt vám usnadní čištění vaší toalety a může vám ušetřit čas díky své bezkonkurenční účinnosti.

Jak vyčistit nádrž toalety?

Záchodová nádržka je velmi důležitou součástí vaší toalety, protože přispívá ke správnému fungování splachování, a tím i toalety. Často se ale zapomíná na to, že toaletní nádržka může ukládat rez, vodní kámen, plísně a bakterie. Tyto malé nepříjemnosti mohou způsobit nelibý zápach a ovlivnit způsob, jakým toaleta funguje. S bílým octem můžete přírodním způsobem nádržku toalety do hloubky vyčistit.

Potřebujete k tomu gumové rukavice, ocet a kartáč. Položte na podlahu ručník, na který umístíte víko nádrže. Aniž byste vypustili vodu z nádržky, nalijte do ní bílý ocet. Poté nechte směs octa a vody v nádržce toalety uležet přes noc. Následující den můžete toaletu spláchnout tolikrát, kolikrát bude potřeba, abyste odstranili veškerý ocet v nádrži. Všechny nečistoty, jež se nahromadily na stěnách nádržky na vodu, budou viditelné a můžete je trvale vydrhnout kartáčem.

Čištění záchodové mísy

Není to žádné tajemství – bílý ocet je ideální přírodní produkt pro domácí práce a pomoc při čištění. Chcete-li vyčistit svou toaletu a vyhnout se používání čisticích prostředků, můžete ho použít také k vydrhnutí samotné záchodové mísy. A pomůže také odvápnit její dno. Začněte tím, že zahřejete ½ litru bílého octa bez varu a jemně ho nalijete po stranách záchodové mísy. Nechte ho působit alespoň hodinu nebo déle, pokud můžete.

Fotografie: Pixabay

Nejlepší je nechat ocet působit přes noc, aby byl ještě účinnější. Poté, co ho necháte usadit, drsným kartáčem vydrhněte stěny toalety a dno mísy. Tento přípravek lze také použít k čištění ostatních částí toalety, záchodového prkénka a sedátka, stejně jako vnější strany mísy, vnější strany nádržky a splachovacího tlačítka pro zářící čistotu.

Zdroj: Recettesplat

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]