Účinná dezinfekce, díky které budete vy i váš domov chráněni proti koronaviru

Mít dokonale čistý domov je aktuálnější potřeba, než dříve. Je třeba ta správná dezinfekce, která dokáže ochránit i proti koronaviru. Jaké jsou možnosti? Zde jsou 4 tipy na tu, kterou můžete použít i u vás doma, pokud chcete výrazně snížit možné riziko nákazy. Nutno říci, že i podle rad odborníků může být pomocí i to zdánlivě jednoduché a běžné.

Mýdlo a voda

Odborníci doporučují dbát na hygienu a pravidelně si mýt ruce mýdlem. To znamená, že účinná dezinfekce je v podstatě mýdlo a voda. I když se to nezdá, tak mýdlo je látkou, které si dokáže poradit s celou řadou cizorodých organismů, bakterií a také virů. Základem je proto mýt si ruce pravidelně, stejně jako lze použít mýdlovou vodu v dostatečné koncentraci i k běžnému úklidu vaší domácnosti.

Bělidlo

Druhým naším tipem je bělidlo. Pokud ho používáte při praní, zaujme vás to, že může být také celkem dobrá dezinfekce pro váš domov. Podle některých odborníků může i bělidlo pomoci eliminovat možný koronavirus na různých površích. Není samozřejmě určené na ruce, ale v koncentraci s vodou může nahradit klasické univerzální čističe domácnosti. Jenom pozor na charakteristický zápach, který tato látka má.

Peroxid vodíku

Třetí látka, která může být ve vaší domácnosti využita jako dezinfekce, je peroxid vodíku. Ten můžete mít se svých domácích lékárničkách, kde slouží jako první pomoc na různé poranění, která je třeba vyčistit. Díky tomu, že se používá i na kůži, není tak závadný, jako bělidlo. Pro odstranění možných bakterií a také virů se jedná o dobrého pomocníka. Pokud doma peroxid nemáte, zkuste se poptat v lékárně.

Alkohol

A je jedno, zda je to denaturovaný líh, nebo se jedná o kvalitní silný alkohol, který pijete. Důležitý je obsah lihu. Pokud je obsah alkoholu vyšší než 70 procent, můžete danou tekutinu použít i jako dezinfekci. Třeba ve chvíli, kdy si potřebujete dezinfikovat ruce. V případě alkoholických nápojů se sice může jednat o poměrně drahý prostředek k dezinfekci, ale když je nouze, tak by se na finance hledět nutně nemělo.

Myti rukou

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]