Jemné a voňavé ručníky jako z hotelu: Směs na octové bázi zbaví látku nepříjemného zápachu

Fotografie: Toad40 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Odhalujeme babiččiny triky na praní ručníků. S použitím jednoduchých domácích prostředků dosáhnete ručníků jako z luxusního hotelu.

Praní ručníků není jen rutinní záležitostí, ale uměním samotným. Pokud chcete dosáhnout stejného efektu jako v luxusním hotelu, měli byste se naučit několik triků, které používaly už naše babičky. Jednoduché a cenově dostupné ingredience, jež máte pravděpodobně doma, mohou změnit váš zážitek z používání ručníků.

Jak na to?

Prvním krokem k měkkým a voňavým ručníkům je správné praní. Zkuste pračku nepřetěžovat a dodržovat doporučené teploty pro různé druhy ručníků. Potřebné informace získáte na štítku ručníku. Proto si ho přečtěte, než ho odstřihnete a vyhodíte. Hned po vyprání pověste ručníky na sušák, abyste zabránili množení bakterií a vzniku nepříjemného zápachu. Ale pojďme se nyní vrátit k babiččiným osvědčeným metodám.

Ona tajemná zbraň na dokonalé ručníky je lihový ocet. Smícháním lihového octa s vodou v poměru 1 : 1 získáte nádherně jemné ručníky. Octová směs navíc vyčistí pračku a udělá ručníkům větší službu, než si myslíte. Pokud chcete posílit účinek, můžete do směsi přidat dvě lžičky kyseliny citronové a několik kapek svého oblíbeného éterického oleje. Výsledkem budou nejen měkké a voňavé ručníky, ale i vyčištěná a osvěžená pračka.

Typy ručníků

Babiččiny metody jsou opravdu jednoduché a účinné. Spousta lidí tyto metody používá již dlouho a jsou nadšení, jak krásně a jemně jejich ručníky voní po každém praní. Doporučují si také pořídit bílé a černé ručníky z kvalitních materiálů, které jsou nadčasové a hodí se do každé koupelny.

Fotografie: BydlímeÚtulně

Zapomeňte tedy na drahé prací prostředky plné nebezpečné chemie a vyzkoušejte jednoduché a účinné metody, které vám zajistí dokonale jemné a voňavé ručníky jako z nejlepších hotelů. Vaše koupelna se rázem promění v oázu klidu a relaxace, kde si budete užívat každou chvíli strávenou s těmito luxusními ručníky.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]