Pokojové květiny si zaslouží náležitou péči. Pro jeho unikátní vlastnosti ocení třeba stroužek česneku

Fotografie: David Pursehouse / Creative Commons / Attribution 2.0

Aby vám vaše rostliny skvěle prospívaly, přidejte jim do květináče stroužek česneku. Tento jednoduchý trik má opravdu vynikající výsledky.

Česnek je vynikající plodinou nejen pro lidský organismus, ale skvěle prospívá i pokojovým rostlinám. Díky velkému množství vitamínů a dalších látek poslouží jako výživa i prevence proti výskytu škůdců. Podle webu EleganzaPlus stačí jeden stroužek vložit do květináče a máte hotovo. Vaše rostliny vám za toto ošetření rozhodně poděkují.

Proč dávat česnek k rostlinám

Pro česnek je typický jeho štiplavý zápach i lehce pikantní chuť. Kromě toho má silné antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, jejichž účinek oceníte i při strádání pokojových rostlin. Zejména orchideje díky němu rostou mnohem lépe, a navíc jsou odolnější vůči nemocem a chorobám, o čemž jsme psali více již dříve na BydlímeÚtulně.cz.

Jak používat česnek

Abyste mohli využít všechen přínos a potenciál, který česnek nabízí, stačí jen oloupat jeho slupky a jednoduše zapíchnout do substrátu v květináči. Po pár dnech ho však musíte vyjmout, aby uvnitř nezačal hnít nebo plesnivět, a nahradit novým stroužkem. Pro dosažení co nejlepších výsledků byste tento postup měli opakovat dva až třikrát za měsíc.

Vyrobte si postřik proti škůdcům

Dalším způsobem, jak se škůdců jednou provždy zbavit, je vyrobit si doma postřik z česneku. K tomuto účelu nasekejte nadrobno 100 gramů česneku a smíchejte s litrem odstáté vody. Poté 24 hodin nechte směs odstát, přiveďte k varu a vařte v hrnci pod pokličkou ještě dalších 30 minut. Pod pokličkou nechte roztok postupně vychladnout, následně přeceďte do nádoby s rozprašovačem.

sušený česnek
Fotografie: Freepik
rozkvetlý vánoční kaktus na parapetu na okně

Vánoční kaktus bude během svátků v optimální kondici také díky pravidelné zálivce a aktivnímu uhlí

Jak česnekový postřik používat

Tento přípravek se skvěle hodí pro rostliny napadené mšicemi. Při preventivním ošetření ho nařeďte vodou v poměru 1:5. Směs, kterou ihned nespotřebujete, můžete skladovat na tmavém a chladném místě. Avšak po 24 hodinách postupně ztrácí své nutriční hodnoty. V každém případě česnek oceníte jak doma, tak na zahradě, jak potvrzují i informace na webu NašeZahrada.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]