Krizovému stavu orchidejí předejde česnekové hnojivo. Prospěšné látky je ochrání před nemocemi

Fotografie: Depositphotos

Orchideje ohromují svou křehkou krásou a mnoho lidí si tak jejich pěstování oblíbilo. Někdy se jí však nemusí dařit. Avšak s tímto hnojivem vaše orchidej zase rozkvete.

Pěstování těchto nádherných rostlin je stále oblíbenější. Vyžadují však zvláštní péči, a pokud nemají vhodné podmínky pro růst a kvetení, nebude se jim dařit. Nejprve je potřeba jim zajistit vhodné umístění a přiměřenou zálivku. Pokud se ani tak rostlině nedaří, podpořte ji hnojivem. To z česneku jí dodá prospěšné látky, ochrání ji před nemocemi a pomůže jí, aby zase rozkvetla.

Hnojení orchidejí

Hnojení je zásadním aspektem péče o orchideje. Tyto rostliny ve volné přírodě často rostou v prostředí chudém na živiny. Na přísun živin tak bude orchidej rychle reagovat. Zlepší se její růst, kvetení a celkové zdraví. Na trhu je na výběr mnoho hnojiv určených přímo pro orchideje. Můžete však vyzkoušet i to domácí, z obyčejného česneku, který rovněž prokáže orchideji velkou službu.

Česnek jako hnojivo pro orchideje

Česnek (Allium sativum) obsahuje sloučeniny síry, enzymy a stopové prvky, které podporují růst rostlin a posilují jejich přirozenou obranyschopnost proti chorobám a škůdcům. Při střídmém používání a správném zředění můžete česnek bez obav používat jako organické a ekologické hnojivo pro své orchideje.

Hnojení česnekovým hnojivem

Česnek také obsahuje allicin, sloučeninu se silnými protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi. Sloučeniny síry v česneku zase zlepšují příjem živin, protože podporují aktivitu prospěšných mikroorganismů v kořenové zóně. Rozhodně se vyplatí toto hnojivo vyzkoušet. Používejte ho však maximálně jednou měsíčně. Orchidej na přehnojení reaguje negativně.

Kopřivová jícha jako živá voda pro rostoucí okurky: Může směle konkurovat i komerčním hnojivům

stroužky česneku
Fotografie: Freepik

Tři prolisované stroužky česneku zalijte litrem teplé vody a nechte je 24 hodin odstát. Do tohoto výluhu pak postavte orchidej v květináči na 20–30 minut. Poté ji vyjměte a nechte ji řádně okapat. V průběhu následujících dnů pozorujte, jak vaše rostlina na hnojení reaguje. Důležité je, aby orchidej nebyla podmáčená, proto ji vždy zalévejte, až horní 3 cm substrátu vyschnou.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]