Obyčejný vlhčený ubrousek pomůže zefektivnit praní

Praní považujeme díky nejmodernějším pračkám, sušičkám a pracím prostředkům za jednu z nejméně náročných domácích prací, na které není moc co zkazit. Jistě se vám i přesto již někdy stalo, že jste po vyndání prádla z pračky, byli poněkud nemile překvapeni. Někdy se i přes naši snahu stane, že prádlo se nevypere či nevoní úplně podle našich představ. A právě na tento problém funguje velmi dobře jeden jednoduchý trik.

Ubrousek přitáhne všechny nechtěné kousky a částečky

Tento trik je opravdu velmi snadný a nebudete k němu potřebovat nic jiného než jeden vlhčený ubrousek, který doma používáte například při úklidu domácnosti. Stejně dobře vám totiž poslouží, když ho vložíte společně s ostatním prádlem do pračky. Na ubrousku se totiž následně zachytí všechny případné nečistoty, jako například vlasy, nitě či žmolky, které by za normálních okolností ulpěly na vašem prádle.

Díky tomuto jednoduchému triku bude vaše prádlo vždy dokonale čisté. Pokud máte pračku, do které se vejde velké množství prádla, je lepší použít dva až tři ubrousky, které se rovnoměrně rozprostřou mezi prádlem. Na malou várku stačí použít ubrousek pouze jeden.

Není ubrousek jako ubrousek

Aby trik fungoval, musíte věnovat zvýšenou pozornost výběru ubrousku. V žádném případě nepoužívejte vlhčené papírové ubrousky, ty nadělají více škody než užitku, neboť se rozpadnou a jejich zbytky budete následně z prádla odstraňovat jen velmi obtížně. Dejte přednost kvalitním ubrouskům, které se svou strukturou co nejvíce blíží látce a je velmi obtížné je například roztrhnout rukama.

Na výběr jsou kromě klasických ubrousků i ubrousky antibakteriální či s nejrůznější vůní, která následně provoní i vaše prádlo, a vy tak nemusíte používat aviváž.

Další užitečné tipy, které vám usnadní praní

Neocenitelným pomocníkem při praní je také ocet. Pokud je na vašem oblečení odolná skvrna, kterou není možné běžně vyprat, zkuste ji před praním polít trochou octa a nechat působit asi deset až patnáct minut. Skvrna jako zázrakem zmizí.

Ocet je také jednou z ingrediencí, další je jedlá soda, kterou můžete použít, když vás trápí zatuchlé starší ručníky. Stačí je vyprat s jedním až dvě hrnky octa a budou čisté, měkké a voňavé. Ocet vám mimo jiné pomůže i se zachováním barvy při prvním praní barevného oblečení.

Fotografie: DepositPhotos

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]