Domovem tohoto muže se stala na 25 let jeskyně. Vytvořil v ní dokonalé umělecké dílo

Záliby lidí jsou často různé a patří mezi ně i to, že chodíme navštěvovat jeskyně. A ta hraje hlavní roli i v tomto příběhu. Nad příběhem tohoto muže ale zůstává rozum stát. Na světě existuje milióny míst, které člověk přetvořil k obrazu svému. To, co ale Ra Paulette vytvořil v jeskyni, kde pobýval neuvěřitelných 25 let, zřejmě jen tak nepochopíte. Vytvořil něco, co stojí za obdiv a velké uznání.

Zmizel beze stopy

Ra Paulette zmizel beze stopy. V jeskyni v Novém Mexiku ve Spojených státech, kterou si vybral za nový domov, se schovával 25 let. Rozhodl se plně izolovat od světa a oddat se tomu, co miluje – umění. Společnost mu dělal pouze jeho pes. Když po mnoha letech ukázal, co zde vytvořil, málokdo by věřil, že něco takového vytvořil sám a za pomoci základních ručních nástrojů. Zdobením jednoho sloupu strávil neuvěřitelných 900 hodin.

Magický chrám uprostřed pouště

Z pouštní jeskyně vytvořil unikátní dílo. Po jeho zásahu připomíná pradávný chám k uctívání vyšší síly. Místo v sobě skrývá magickou atmosféru. V jeskyni vytvořil světlíky, a proto je zde dostatek světla. Detailně vyzdobil stěny i mohutné sloupy. Jeskyně má několik chodeb a díky jeho zásahům působí zcela kultivovaně. Nechybí tady ani schody nebo místo k posezení. Dech vám ale vyrazí přenádherně a detailně propracované stropy. Každé místečko je upravené tak, aby dohromady utvořily dokonalý celek.

Dnes je uznávaným umělcem

Dnes je tento 70letý pán považovaný za neuvěřitelně talentovaného umělce. Ve své práci nadále pokračuje a plánuje pokračovat tak dlouho, jak mu to dovolí jeho síly. Podobným způsobem vytvořil několik dalších jeskyní. Některé z nich jsou zcela obyvatelné a nabízí maximální komfort v podobě tekoucí vody a fungující elektřiny.

Ra Paulette je zkrátka fascinovaný jeskyněmi a jeho vášní je přinášet do nich světlo, umění a život. Pokud vás příběh tohoto jedinečného muže zaujal, můžete si pustit dokument, který jeho způsob života a proces tvorby zachycuje. Tvůrce dokumentu s Paulettem strávil v jeskyních 3 roky, aby dokonale zachytil jeho osobnost i práci.

Málokdo může říct, že svůj život věnoval své největší vášni. Přesto, že Ra Paulette nikdy nestudoval inženýrství a řídil se jen svým citem, dokázal něco neuvěřitelného. Nejen že svým přístupem inspiroval celou řadu lidí, zanechává svou činností odkaz, na který může být hrdý.

Fotografie: CBS Sunday Morning