Dopřejte si klidné snění ve vaší ložnici s pomocí kvalitní postele a matrace každou noc

Fotografie: Shutterstock

Máte pocit, že ve vaší ložnici něco schází, protože se vám v ní v noci špatně spí? Důvodem nekvalitního spánku může být celá řada faktorů. Přinášíme vám ty nejčastější. Podívejte se jim na zoubek a klidné snění během celé noci bude zaručeno.

Kvalitní matrace vám poskytne příjemné útočiště

Základem zdravého spánku je jednoznačně matrace. Ovšem ne nějaká obyčejná, nýbrž ta, která splňuje všechny vaše požadavky. Jak ji poznat? Kvalitní matrace vám musí poskytnout dokonalou oporu, musí být prodyšná a minimálně 16 centimetrů vysoká. O její správné tvrdosti rozhoduje hned několik faktorů, mezi nimi například váš zdravotní stav a vaše hmotnost. Jakmile začnete spát na kvalitní matraci, okamžitě poznáte ten rozdíl.

Ideální postel je pevná postel

Ovšem tajemství zdravého spánku se neskrývá pouze v matraci, ale také v posteli. Nejenom, že postel musí být naprosto kompatibilní s matrací a roštem, ale musí být také dostatečně pevná. Výbornou volbou jsou postele z masivu. Ty jsou totiž opravdu pevné, mají dlouhou životnost a sympatický vzhled.

Na co si dejte pozor

Investovali jste do kvalitní matrace, položili jste ji na pevnou postel, ale stále se v noci nemůžete v klidu vyspat? Zatemněte okna, zatáhněte závěsy a celou ložnici před spaním vyvětrejte. Pokud ani to nepomůže, zaměřte se na své každodenní návyky. Kdy si dáváte poslední šálek kávy, poslední kapku alkoholu a poslední cigaretu dne? Ideální je dopřát si všechny výše zmíněné nejdéle šest hodin před vaší večerkou. Podobně jako modré světlo z displeje telefonu totiž káva, alkohol a cigarety negativně ovlivňují spánek.

Spěte jako v bavlnce a užívejte si ničím nerušený zdravý spánek každou noc. Chce to podniknout několik změn a vytvořit si ideální podmínky pro spaní.