Dřevěný plot se může změnit k nepoznání. Stačí barvy a trocha talentu

Dřevěný plot je běžnou součástí řady nemovitostí. Je jím jasně vymezen pozemek a díky svému provedení dokáže nabídnout soukromí, ale i bezpečnost. Toto řešení však může mít i své odpůrce, a to především z důvodu, že dřevěný plot může připomínat nevzhlednou zeď. Tak tomu ale nemusí být vždy, jelikož se společně podíváme na několik zajímavých motivů, kterými ho lze oživit.

Kousek přírody

Na každý pozemek patří květiny. Proč je tedy nepřenést ze země přímo na dřevěný plot? Jako v tomto případě, kdy se na něm dokonale vyjímá motiv  vlčích máků. A ten rozhodně nemusí být jediný. Zvolit lze v podstatě cokoliv, co se vám líbí. A co zvládnete namalovat.

Můžete jít i jinou cestou. Příroda nabídne mnoho rozmanitostí. Třeba velké květy a na nich včely. Tolik důležitý hmyz, který často podceňujeme. Pokud chcete dát najevo, že u vás včelstva chráníte, nakreslete si je na plot.

Co takhle psi?

Psi nemusí být nutně jenom na zahradě. Je klidně možné, že budou i na plotě. Tedy pokud zvolíte inspiraci touto zajímavou malbou. Pokud milujete zvířata a máte pejska, není nic jednoduššího, než v tomto duchu udělat i malbu na váš dřevěný plot.

Kdo miluje hudbu…

Milujete hudbu a máte třeba i muzikální talent? Pokud ano, tak se nebojte zkusit ještě něco dalšího a zcela netradičního. Váš dřevěný plot lze vylepšit snadno tím, že použijete černou a bílou barvu.

A proč právě tyto dva odstíny? Je to velmi jednoduché. Díky nim bude vše vypadat jako piano.

Květiny jsou hitem

Dřevěná plot se dá jednoduše vylepšit i něčím, co zvládnete i s minimem talentu. Příkladem jsou tyto květiny v květináčích. Stačí jenom trocha barev a uměleckého citu a uvidíte, že výsledek bude skvěle vypadat i na vaší zahradě.

A pokud si troufnete i na něco většího, tak můžete. V tu chvíli už lze mluvit o tom, že se váš dřevěný plot najednou promění v umělecké plátno. Můžete na něho nakreslit rozsáhlou louku. A dále třeba řeku, stromy, oblohu, mraky a další prvky.

Zkuste i strom

Zkusit můžete i něco jednoduššího. Stačí vám na to jenom černá barva. A co vznikne? Originální strom. Jeho velikost, jeho rozsáhlost, nebo počet stromů se odvíjejí jenom od jedné jediné věci. A to od toho, jak velký máte dřevěné plot.

Co takhle ptáčky?

Že je už nevidíte na drátech? To vůbec nevadí. Můžete si je takto namalovat. Opět vám postačí jenom černá barva. Tou stačí nakreslit jednu linku, která bude nahrazovat dráty. A motivy ptactva můžete stáhnout na internetu ve formě šablon.

Dejte barvy dětem

Velmi originální možnost jsme si nechali na konec. Pokud máte děti, tak není nic jednoduššího, než jim dát do ruky barvy, ať se pustí do práce. Možností, které namalují, je mnoho. Rozhodně je v jejich fantazii neomezujte.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]