Nadzemní bazén z palet je levný a vypadá stejně dobře jako ten kupovaný

Nadzemní bazén dnes najdeme na mnoha zahradách. Většinou v ošklivém koupeném provedení, které však není jediné, které lze mít. Společně se podíváme na druhou a o poznání zajímavější cestu. Ta souvisí s tím, že si svůj zahradní bazén vyrobíte. Může být velikosti tvaru, jaký preferujete, stejně jako vás zaujme i to, že vyjde na pár korun.

Co budete potřebovat?

Na nadzemní bazén z palet budete potřebovat opravdu jenom několik málo věcí, které máte buď doma, nebo je seženete třeba u svých známých. Aby vám nic nechybělo, máme pro vás soupis všech důležitých věcí:

  • 9 dřevěných palet
  • 2 velké odolné plachty
  • Spojovací materiál a nářadí
  • Staré ručníky, deky nebo přikrývky
  • Několik dřevěných prken
  • Kvalitní kurty
  • Bambusový plot

Začněte podložkou a základem

Jako první je třeba si ujasnit, kam svůj nadzemní bazén z palet umístíte. Zde zarovnejte terén a položte na něho odolnou plachtu, která bude bránit případnému protržení té hlavní. Dále se můžete pustit do stavby základní konstrukce. Na tu postupně berte jednu paletu za druhou a montujte je k sobě. A to tak, abyste z nich následně vytvořili požadovaný kulatý tvar, kterého se v našem návodu budeme držet. Když je základní tvar vašeho bazénu hotový, použijte kurty, kterými celou konstrukci zpevníte a zajistíte tak, že se nebude rozjíždět. Ani nyní, ani kdykoliv v budoucnu.

Připravte vnitřek bazénu

Nyní se můžete pustit do přípravy vnitřní části bazénu, což spočívá v tom, že použijete různé staré hadry a další textilie, které vytvoří ochrannou vrstvu mezi vašimi paletami a také mezi folií, který bude použita. Když jsou textilie na svém místě a ochranná vrstva je vytvořena, tak můžete začít s instalací vnitřní plachty, která by měla vyplňovat celou vnitřní část vašeho bazénu.

Bazén můžete dokončit

To hlavní máte hotovo a tak svůj nadzemní bazén z palet můžete dokončit. A to tak, že po jeho obvodu umístíte prkna, která budou tvořit jeho lem. Nevzhlednost klasických palet následně zamaskujete bambusovým plotem.

 

A poslední krok? Ten je samozřejmě jasný. Svůj bazén napustíte vodou, a když bude plný, a voda bude teplá, můžete se vyrazit vykoupat.Takto vyrobený bazén vám nebude sloužit jenom jednu sezonu, jelikož pokud se o něho budete starat, jak máte, můžete se v něm koupat i několik let.

Fotografie: BuzzNick

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]