Dřevo a černá v interiéru = současná sofistikovanost, kde nechybí pohostinná atmosféra

Černá barva byla původně rozsáhle využívána v prostorách pro vytvoření dojmu městského zdokonalení. Když se však černá setká s teplým prvkem, jako je dřevo, lze očekávat prostor, který je elegantní a velmi příjemný.

Současné prostory jsou obvykle navrženy tak, aby vydaly pohostinnou atmosféru. Takovým příkladem může být třeba venkovský styl, který je velmi oblíben. Nicméně čeho je moc, toho je příliš. Chcete-li vytvořit pohostinný interiér, ale lišit se od většiny, zkuste černou a dřevo…

Když budete kombinovat černou a dřevo, dejte přednost u dřeva teplým odstínům, jednak to vyzdvihne černou, a pak se umocní pocit útulnosti a tepla rodinného krbu. K jakému stylu se toto spojení hodí? To si prozradíme v dnešním článku.

Eklektický styl

Většinou bývají v tmavých barvách eklektické interiéry, protože vytvářejí větší smysl pro tajemství. Dřevo se pak týká hlavního vybavení, podlahy i doplňků. Nicméně černá se hodí i do interiérů zařízených ve skandinávském či industriálním stylu. Eklektický styl patří mezi úplně nejzajímavější, protože lze kombinovat prvky všech stylů (včetně oblíbeného venkovského) a zároveň patří k nejobtížnějším, protože je postaven na libovolné kombinaci.

Skandinávský styl

Skandinávské prostory mají tendenci dodržovat minimální vybavení. Pro vybavení domácnosti v tomto stylu a použití černé barvy a dřeva, zvažte použití dřevěných ploch ve světlém až středním odstínu. Černá barva by se měla objevit minimálně.

Industriální styl

Pro průmyslové prostory jsou charakteristické neutrální až tmavé odstíny. Černé mohou být lustry, stínítka, kování, úchytky, žaluzie, nohy stolu a zbytek doplnit o dřevěné prvky.

Moderní interiér

Spojení černé barvy a dřeva funguje také v moderních interiérech. Ať už se rozhodnete pro vytvoření prostoru, který vyzařuje pocit klidu anebo pro vytvoření luxusního dojmu, obojí funguje skvěle.

Obrázky: livnn.com, loshotelesensantiago.com