Dům jako ze středověku: Objevte kouzlo nezvykle vyhlížejícího obydlí z roku 1973

Nedaleko kanadského města Lavaltrie se nachází obydlí, které by snadno mohlo dostat přívlastek středověké. Původně tato nemovitost sloužila jako strážní věž. Na první pohled klame svým vzhledem.

Exteriér sice vyhlíží jako ze středověku, avšak interiér je velmi udržovaný a moderní. Nechte se překvapit a nahlédněte do věže s námi.

Obydlí ze sedmdesátých let ohromí svou rozlohou

Věž byla postavena v roce 1973, rozhodně tak nepatří do středověku. Líbit se bude její exteriér zejména nadšencům do historie. Uvnitř lze obdivovat až 14 místností.

Už samotný vstup je velkolepou záležitostí. Budete si možná poprvé připadat jako na nějakém zámku. Perské barevné koberce, rustikální nábytek, dominantní krb, tyto prvky činí nemovitost rozhodně výjimečnou. I přesto, že zde dýchá trochu té historie, zakomponovaný je do místností i moderní kožený nábytek, který vás z historického snění poněkud vytrhne.

Protože je interiér kruhový, umožňuje v podstatě panoramatický výhled do okolí. Vstupní hala je sestavená z obývacího koutu a jídelny. V přízemí samozřejmě neschází ani útulná a plně vybavená kuchyň a koupelna s toaletou.

Romantika v prvním patře

Pokud se vydáte po schodech do prvního patra, rozprostře se před vámi velice romanticky vyhlížející ložnice se soukromým balkonem, z něhož je překrásný výhled do okolní zeleně.

Pokoj má dokonce i svou vlastní koupelnu a toaletu.

Vedle romantické ložnice se nachází také prostorná místnost, kde se lze rovněž uvelebit do lože. Díky ohromující rozloze si zde může majitel zacvičit i jógu. Místa je tu požehnaně.

K velkému pokoji náleží i nezvykle řešená koupelna s kulatou vanou, jež je pokrytá kobercem. K dispozici je obyvatelům nemovitosti i skromný pokojík například pro návštěvy.

Velkolepý suterén a ohromující okolí domu

Třemi pokoji to však nekončí. V suterénu domu je postavená ložnice čtvrtá, taktéž s vlastním sociálním zařízením. Nalézt zde můžete i prostor, v kterém je možné vybudovat další ložnici pro dvě až čtyři osoby.

K obývatelné věži náleží i rozsáhlý pozemek, který je plný vzrostlých stromů a keřů. Majitelé to budou mít kousek i k řece. Na přilehlé terase mohou mimo jiné nikým a ničím nerušeni relaxovat a třeba se i osvěžit ve vyhřívaném bazénu. Momentálně se tento architektonický skvost prodává za 449 000 dolarů.

Fotografie: Angela Carciero & Ramin Rafeyan

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]