Mladý manželský pár neměl peníze na nákup nového domu, tak ze staré ruiny vytvořili pohádkové bydlení

To, že mladí lidé nemají peníze na nový dům, je celkem běžnou realitou. Nezbývá, než si tedy pořídit levnější alternativu bydlení anebo koupit starý dům a přestavět ho, k obrazu svému. Přesně to učinil i tento mladý manželský pár z Maďarska. Koupili si malý a velmi starý domek, který zrekonstruovali a vytvořili si své hnízdečko lásky.

Dům se jim povedlo opravit, ačkoliv to byl velmi těžký úkol, vzhledem k tomu, že se jednalo o starý a zdevastovaný domek. Dům má 40 metrů čtverečních a prostornou terasu k tomu. Nechybí ani zahrádka a vlastnoručně vypěstované ovoce, zelenina a bylinky. Manželé chtěli zachovat v domě i původní vybavení, tudíž neutráceli za nové, povedlo se jim dokonce uvést do provozu stařičkou pec.

Zpočátku manželé využívali domek spíš jako víkendovou a dovolenkovou chatu, ale postupně se se jejich rodina začala rozrůstat a oni se tam cítili dobře. Proto se rozhodli, že se tento domeček stane jejich domovem natrvalo. Na samém počátku to však byla ruina a rozhodně to domov nepřipomínalo. Ovšem lidská touha, píle, odhodlání a skvělá týmová práce dokážou mnohé.

Finance je limitovaly nejen na samém počátku – jinak by si koupili úplně jiný dům, ale i později, když začaly práce na rekonstrukci domu. Na řemeslníky nebylo, tak se pustili krok za krokem do práce sami, včetně střechy. Aby dům získal uvnitř více místa, rozhodli se, že změní připojený neobytný prostor (původně maštal) na obytný. Postupně se tak chátrající a rozpadající ruina začala měnit na roztomilou chatu a později domov.

S ohledem na okolí i historii objektu se manželé rozhodli, že jej ponechají co nejvíc přirozený a namísto moderního vybavení si zrenovovali to původní. Tedy to, co bylo možné. Největším unikátem je patrně pec, která slouží k vaření, pečení i vytápění domu. Celkově interiér i exteriér působí, jako by se tam zastavil čas. Nyní tam žijí manželé a jejich dvě děti v souladu s přírodou.

Obrázky: anapfenyillata.cafeblog.hu