Dům na stromě nemusí být jen pro děti. V těchto lze i bydlet

Když se řekne dům na stromě, představí si většina jenom boudu určenou na hraní dětí. Tak tomu být nemusí. Dům na stromě může být i skutečným bydlením pro dospělé. Oproti klasickým nemovitostem má velkou výhodu a tou je nádherný výhled do okolí.

Klasické i netradiční

Že nejde jenom o šílená díla několik kreativních architektů, to vám jasně ukáže i naše obsáhlá fotogalerie. V ní můžete vidět různé varianty těchto nemovitostí. Některé jsou v podstatě klasické, s běžným obdélníkovým nebo čtvercovým půdorysem. U jiných musíme říci, že vypadají celkem nadčasově. Mají tvar kapsle, která může některým připomínat třeba i vesmírnou loď.

Nejenom na stromech

I když se jedná o dům na stromě, buďme trochu realisté. Ne všechny stromy dokážou unést váhu celého domu. I s tím se však dá celkem jednoduše vypořádat. Stačí k tomu jednoduchá přitom pevná vlastní konstrukce, na které může daný dům stát. Strom tak bude sloužit třeba jako jeho opora, stejně jako může posloužit jako prvek, kde je to nejdůležitější. Tedy schodiště, skrz které se do nemovitosti může přicházet.

I uprostřed ničeho

Řada lidí si dům na stromě postaví na svém pozemku, kde ho využívá spíše jako místo pro relaxaci, netradiční pracovnu, nebo třeba i jako pokoj pro hosty. Jsou však zcela běžné případy, kdy tato nemovitost vznikne doslova uprostřed ničeho. Tedy přímo tam, kde je stromů více než dost. Tedy na samotě, v přírodě, uprostřed lesů. Kdo chce uniknout od ruchu velkoměsta, pro něho je to skvělá volba.

Nádherné interiéry jsou samozřejmostí

Jelikož se vesměs jedná o díla zkušených a odvážných architektů, je jasné, že ti se realizují také v interiéru, který díky tomu může vypadat velmi stylově a velmi moderně. Tak nějak to k tomuto trendu patří. Ostatně posoudit to můžete snadno i vy. Líbil by se vám takový dům?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]