Mladý pár zrekonstruoval starý autobus. Výsledkem je moderní bydlení na kolech

Autobus je pro mnohé z nás jenom klasickým dopravním prostředkem. Tušili jste ale, že se v něm dá také bydlet? Tento pár vás o tom přesvědčí. Pořídil si totiž vyřazený autobus a rozhodl se, že ho přestaví na plnohodnotné bydlení.

Pryč z města

Felix Stark a jeho přítelkyně Selima Taibi žili v Berlíně. Po čase ji male tento způsob života přestal vyhovovat a tak se rozhodli pro cekem radikální změnu. Chtěli cestovat, poznávat svět a mít domov, který bude s nimi na každém kroku. Nekoupili však obytné auto, jak je to běžné, ale pořídili starý autobus.

Cesta do Ameriky

Změna jejich života byla spojena také s tím, že se za svým snem vydali do Ameriky. Jak proto, že ji chtěli celou poznat, tak i proto, že právě zde konečně našli autobus, který by jim vyhovoval na jejich plánovanou přestavbu. Svépomocí se pustili do práce a vytvořili skvost.

Vše muselo pryč

Ze současného klasického autobusu muselo vše pryč. Pryč musely třeba všechny sedačky, které dříve sloužily cestujícím. Dále řada dalšího vybavení.

Najednou vznikla jenom prázdná otevřená plocha a v tu chvíli bylo vidět, jak je ve skutečnosti takový autobus velký a že svou výměrou hravě strčí do kapsy řadu malých bytů.

Vše, co je k bydlení třeba

Díky jejich přestavbě se z autobusu stal plnohodnotný dům na kolech. Ne místo na provizorní přespání, ale místo, kde mohou klidně žít celý život. A to kdekoliv jenom chtějí. Stačí nahlédnout dovnitř a je vidět, že kromě obývací centrální části zde nechybí také kuchyně, je tu i místo pro spánek, ale dokonce i pracovna.

Interiér autobusu dokáže zaujmout také tím, kolik prostoru nabízí, nebo kolik je zde úložných prostorů, které vznikly hlavně díky zajímavým nápadům mladého páru. A jakmile byl jejich autobus hotový, mohli si konečně začít plnit svůj sen. Cestovat a být kde chtějí a kdy chtějí. Bez nutnosti hledat si klasické ubytování.

Fotografie: Pinterest, Youtube

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]