Dva opuštěné vlakové vozy splnily manželskému páru jejich celoživotní sen

Fotografie: Imgur / Mandy Groshinski

Mandy a Daman Groshinski chtěli žít na západním pobřeží Nového Zélandu, nejlépe poblíž Haastu a rozhodně toužili mít dům blízko moře. Dva manažeři dosud žili mezi horami, ale cítili, že potřebují změnu. Snili o místě, na kterém by dohlédli až k obzoru. Mandy strávila měsíce procházením webových stránek s různými nabídkami. Nakonec se poštěstilo trochu jinak, než čekala: místo domu u moře narazila na dva opuštěné vlakové vozy.

Dva opuštěné a rozpadající se vlakové vozy si Mandy okamžitě zamilovala

„Vlaky našly nás, ne naopak,“ říká Mandy. Když k nim dorazili, byly rozbité, plné plísní, starého haraburdí, pavouků i mrtvých ptáků. Mandy se ale nebála tvrdé práce a zahájila jejich obnovu a přeměnu v ohromující malý domov.

O 8 let později jsou vozy krásně zrekonstruovány a k nepoznání od svého bývalého stavu, s přírodními trámy a plné předmětů odkazujících na jejich původní účel.

Důmyslná práce dala vzniknout pohodlnému bydlení s charakterem

Každý z vagónů je velký zhruba 12 x 2,5 metru. Hlavní vůz byl přeměněn na plně funkční dům s kuchyní, společenskou místností s krásnými starými kamny na dřevo, samostatnou ložnicí a vlastní koupelnou.

Fotografie: Imgur / Mandy Groshinski

Druhý vůz se skládá z pokoje pro hosty a druhého salonku, který Mandy láskyplně označuje jako knihovnu. Velká okna orientovaná na sever, které zachycují ohromující výhledy na okolní krajinu, spolu s vysokými stropy opticky zvětšují prostor. Objekt je soběstačný, zachycuje dešťovou vodu a vyrábí si veškerou energii s pomocí malého solárního systému.

Mnohaletá usilovná snaha přinesla své ovoce v podobě jedinečného domu

Jedním z nejpůsobivějších aspektů této přestavby železničního vozu je to, že je zároveň pohodlným domovem i připomínkou svého původního účelu díky mnoha artefaktů, které Mandy neúnavně sbírala a opravovala. Usilovnou prací vybudovala malý domov, který je teplý, krásný a plný kouzla.

Fotografie: Imgur / Mandy Groshinski

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]