Překvapivě i 15 metrů čtverečních stačí k plnohodnotnému bydlení

I když ještě před několika málo lety byly hitem především velké rodinné domy a apartmány, dnes se spoustu lidí přiklání k variantě, kterou je malý byt. Proč vlastně? Mezi nejčastější důvody patří samozřejmě nižší finanční náklady na koupi a také případnou rekonstrukci bytu, snazší úklid a také to, že dnes spousta lidí bydlí samo.

Pokud je to i váš případ a zrovna se chystáte koupit nebo rekonstruovat malý byt, přinášíme vám inspiraci v podobě bytu herce Anthonyho Trioly.

Miniaturní byt v srdci New Yorku

Herec bydlí v bytě, který můžete vidět na fotografiích, již mnoho let a během té doby si ho díky své fantazii a kreativitě upravil přesně podle svých představ. Výsledkem je malý, ale velmi sofistikovaně řešený byt, ve kterém vás na první pohled zaujme především velké množství úložného prostoru, které byste v tak malém bytě rozhodně nečekali.

Jedná se opravdu o miniaturní byt v newyorském Manhattanu, jehož plocha je pouhých patnáct metrů čtverečních. Je tak tvořen pouze jednou malou místností a koupelnou. Herec ho koupil před šesti lety a od té doby ho neustále upravoval a upravoval.

Nyní je s výslednou podobou konečně spokojen, a tak zveřejnil několik fotografií svého bytu na instagramovém profilu. Fotografie ihned komentovaly stovky lidí, kteří obdivovali, jak skvěle herec dokázal využít každý centimetr prostoru.

Několik základních pravidel pro malý byt

Herec zároveň zveřejnil několik zásad, kterými se během zvelebování svého apartmánu řídil a které jsou podle něj pro obdobně malé byty velmi užitečné. Jednou z hlavních zásad je zvolit vysoký nábytek, jehož součástí jsou nejrůznější police a zrcadla, neboť tak dojde k optickému zvětšené prostoru. Další radou je kombinace různých barev, tmavých a výrazných, na stěnách.

Pokud jde o dekorace, vhodnější jsou obrazy a další doplňky větších rozměrů. V neposlední řadě je v případě takto miniaturního bytu důležitá multifunkčnost, například pracovní stůl, který je zároveň součástí kuchyňské linky i jídelním stolem, či pohovka, které je současně postelí, neméně důležitá je také dobrá organizace uložených věcí, například oblečení a obuvi.

Fotografie: costainvest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]