Ekologický čisticí prostředek na všechny nečistoty lze snadno připravit z pohodlí domova

Koupelna a kuchyň patří mezi ta místa v naší domácnosti, kde trávíme velké množství času a děláme nejrůznější věci. Čisticí prostředek je zde nezbytný. Proč? Je to jednoduché. Výsledkem našich činností zde bývá, že jsou to i místnosti, které vyžadují intenzivní úklid, protože při těchto činnostech vznikají nečistoty.

Dnes vám přinášíme radu, jak můžete i ta nejšpinavější místa v kuchyni a koupelně vyčistit snadno, rychle a bez použití chemie. Postačí vám k tomu jedlá soda, ocet a citronová šťáva.

Univerzálnost a ekologičnost

Ocet není jen nepříliš vábně vonící tekutina, kterou používáme na dochucování salátů, má mnohem všestrannější použití. Je totiž i skvělým univerzálním čisticím prostředkem, navíc zcela bezpečným a ekologickým. Je vyhlášený především svými schopnostmi odstranit vodní kámen, je tak výborným pomocníkem na odstranění vodního kamene z rychlovarné konvice, kávovaru, pračky, koupelnových baterií či obkladů. Najde své uplatnění i v případě, že potřebujete vyleštit okna či odstranit nepříjemný zápach, například z ledničky. I jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, má neskutečnou šíři využití.  -Pravděpodobně ji znáte jako součást kypřících prášků do pečiva či jako pomocníka při pálení žáhy. V domácnosti se ale hodí i na čištění trouby, sporáku či vany.

Magická kombinace

V případě, že vás trápí opravdu silně znečistěné povrchy, je nejlepším řešením kombinace octa, jedlé sody a citronové šťávy. Nejlepší je smíchat sto gramů jedlé sody, sto mililitrů octa a sto mililitrů čerstvě vymačkané citronové šťávy se dvěma litry vody. Vzniklou směs pečlivě promíchejte a následně ji nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Směs poté nastříkejte na znečistěná místa a nechte přibližně patnáct minut působit. Po uplynutí této doby stačí nečistoty jednoduše setřít houbičkou či hadříkem a vše bude čisté. Roztok vytvořený z teplé vody, octa a jedlé sody je také velmi účinným bojovníkem proti dalšímu typickému problému mnohých kuchyní a koupelen – ucpanému odpadu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]