Elegantní a zároveň levná lampička, kterou zvládnete vyrobit svépomocí

Večerní jedinečnou atmosféru a útulnost interiéru dodává vhodně zvolené osvětlení. Tedy nejlépe lampička. Pokud patříte mezi milovníky svíček nebo lampiček s tlumeným světlem, zkuste si vlastní jednoduché světlo vyrobit. Elegantní lampičku vyrobíte opravdu z levných materiálů a dokonale vyzdobí vybranou místnost.

Skvělý doplněk v ložnici nebo obývacím pokoji

Kouzlo nejkrásnějších večerů spočívá v perfektní atmosféře. Tu si můžete díky chytré lampičce můžete doma dopřávat každý den. Stačí si ji jen vyrobit a umístit do ložnice, obývacího pokoje nebo zkrátka tam, kde se chcete během večerů cítit příjemně.

Výhodou je, že k výrobě nemusíte připravovat žádné složité materiály. Stačit vám budou běžně dostupné věci, které možná máte i doma. Před výrobou si připravte:

  • časopisy
  • lepenku
  • LED páskové světýlko
  • polyesterový provázek

Dále vám stačí drobnosti jako je lepidlo, nůžky, nožík, provázek, papírovou ruličku a podobně.

Jednoduše si ho vyrobíte sami

Začnete tím, že z lepenky vystřihnete 4 stejné kruhy o průměru 15 centimetrů. Do středu jednoho z kruhů obkreslete obrys ruličky z papírových utěrek, který vystřihnete. Stejný otvor vystřihněte i u druhého kruhu. Vložte je na sebe a podložte kruhem bez otvoru.

Do vyřezané části vložte papírovou ruličku. Vyřízněte místo, kterým povede kabel LED pásku. Takto připravené 3 kruhy z lepenky k sobě přilepte lepidlem a k nim i papírovou ruličku. Nechte vzniklou spodní část lampy zaschnout a poté na ni lepte kousky novin pro zesílení.

Závěrečná kompletace

Z posledního lepenkového kruhu vyřežte střed a ponechejte pouze 1,5 centimetrů široký okraj. Spolu se spodní části lampy jej natřete černou barvou smíchanou s lepidlem. Nyní budete potřebovat listy časopisů ve tvaru čtverce se stranami dlouhými 22 centimetrů. Ty smotejte a slepte do tenkých ruliček.

Vytvořené ruličky natřete také černou barvou. Svažte je k sobě do kruhového tvaru a zkompletujte s ostatními připravenými částmi. A je to, jednoduchá lampička už může zdobit zvolenou místnost.

Fotografie: Artzi crafts

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]