Udržovaný interiér z 50. let – inspirace pro milovníky této doby

Pokud patříte k těm, kteří milují 50. léta alespoň co se zařizování interiéru týče, pak si nenechte ujít dnešní návštěvu jednoho úžasného domu, kde bydlela šikovná švadlenka, které nechyběl vkus. Dnes již paní v tomto domě nebydlí, protože jí je hrubo přes 90 let a odstěhovala se do pečovatelského domu.

Do tohoto domu se nastěhovala jako mladá dáma ve věku 24 let a žila v něm po celou dobu, tedy 72 let. Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí v roce 1965, přičemž většina barev, námětů a nábytku pochází z let 1950 a 1960. Pojďme se podívat na to, jak je dům úžasně zařízen.

Snídaňové zákoutí

Koutek je sladký od pohledu. Nejspíš to nebude úplně pro každého, ale pravdou je, že v takovém zákoutí musí určitě ranní káva a domácí bábovka chutnat. Dle realitních makléřů je stoleček i lavice vzácnou klasikou.

Jídelna

Majitelka, bývalá švadlena říká, že měla vždy vášeň pro interiérový design. Živila se však šitím, interiér navrhovala pouze sama sobě, možná tak poradila blízkým přátelům a rodině.

Obývací pokoj č.1

Tato starší dáma nikdy nepreferovala jasné a výrazné barvy, ale dávala přednost spíš jemným barvám, které se tón v tónu doplňují.

Předsíň

Dnes mnoho lidí na předsíň hřeší. Tady již po vstupu do domu na vás dýchne pocit klidu, pohody a elegance. Klíčem není pouze nábytek a barvy, ale přítomnost světla. Květinové tapety v té době pochopitelně nemohly chybět. Všimli jste si, že se trend tapet opět vrací? A nejen to. I zlatá se vrací do interiérů a je znakem luxusu.

Mužské doupě

Podle růžového snídaňového zákoutí a celkově jemně laděného interiéru by člověk řekl, že v domě žila pouze žena. Nenechte se zmýlit. V suterénu se nachází i mužské doupě.

Obývací pokoj č.2

V té době nemohl v domě pochopitelně chybět ani krb, který pomáhal udržet teplo. Dvoupatrový dům je postaven z cihel a kamene.

Koupelna č.1

Koupelna č.2

Ložnice č.1

Ložnice č.2

Pracovna – šicí koutek

Obrázky: dailymail