Špinavý sporák nemusí vyžadovat velkou námahu. I se zaschlými skvrnami zatočí bílý ocet

Fotografie: Depositphotos

Přizvěte si na úklid špinavého sporáku odborníka – bílý ocet v doprovodu s jarem ho vyčistí tak, že se bude lesknout jako nový.

Ekologická domácnost, tento pojem současnosti mnozí haní, ačkoliv znamená mimo jiné čistou a efektivně uklizenou domácnost, bez zbytečného utrácení za chemické přípravky. I s domácími čistidly totiž můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Ve znamení ekologické domácnosti

V regálech drogerií lze bez problémů zakoupit nedostižné a univerzální čističe à la „Pinkertonův šampion v odstraňování skvrn a nedostižný cídič“, jakým disponovala i rodina amerického vyslance Otise v příběhu Strašidlo Cantervillské. I přesto se ale dnešní domácnosti začínají přiklánět opět k přírodním přípravkům. A to nejen proto, že nepotřebují odstraňovat krvavé skvrny z koberce jako ve zmíněném díle Oscara Wilda.

Návrat k ekologickým a přírodním způsobům skýtá nejednu výhodu, jak vyjmenovává portál ProZdravíARadost. Doma vyrobeným čističům nechybí efektivnost a kvalita těch komerčních, přitom ale neobsahují žádnou zbytečnou chemii. K čištění dochází šetrným způsobem, který ocení i rodiny s domácími mazlíčky nebo malými dětmi. Nehledě pak na skutečnost, že se každé takové počínání pozitivně odráží na životním prostředí.

Kuchyňská sůl jako efektivní služebník při čištění domácnosti: Poradí si i s troubou a potrubím

Bílý ocet v hlavní roli

Ačkoliv lze používat na mnohé činnosti i klasický ocet, ten bílý vyhovuje pro účely uklízení víc. Jednak je bezbarvý, takže nezanechává žádné stopy, jednak má vyšší koncentraci kyseliny octové, takže je i účinnější. Kromě toho, že odstraní vodní kámen, hubí plevel, dokáže uvolnit ucpaný odtok nebo odstranit plíseň, v kombinaci s jedlou sodou si poradí i se skvrnami na koberci, jak jsme psali na BydlímeÚtulně. A to ještě není všechno.

Čištění sporáku
Fotografie: Freepik

Podle portálu Recettesplat, když smícháte 120 ml bílého octa se stejným množstvím jaru, získáte účinnou směs na čištění sporáku. Před aplikací této směsi sporák nahrubo otřete vlhčeným hadříkem a poté pomocí houbičky naneste v dostatečné vrstvě mix s bílým octem. Pěnu nechte působit několik minut a poté otřete měkkou stranou houbičky do čista. Bílý ocet zvítězí nad mastnotou, připáleninami i dalšími nečistotami.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*