Eliminujte plevel pomocí snadné a účinné metody

Fotografie: Freepik

Plevel a jeho trsy vás mohou trápit nejen v záhonech vaší zahrádky, ale také na dvoře, u domu a mezi dlaždicemi. Ve finále to končí všude stejně – uchýlíte se ke komerčně dostupným prostředkům vhodných pro hubení plevele. Přestože jsou bezesporu účinné pro likvidaci, je třeba myslet i na jiné důsledky, jaké jejich používání může mít.

Jsou škodlivé pro životní prostředí a vaše zdraví kvůli chemickým složkám, jež obsahují, trpí. Proto je dobré poohlédnout se po alternativách těchto produktů, které jsou přírodní, ekonomičtější, stejně efektivní a především ihned po ruce, jakmile budete potřebovat.

Příliv plevele

Zatímco trávíte hromadu volného času péčí o svou zahradu a úpravou dvora, plevel se rozhodne spláchnout všechny vaše snahy. Po vaší tvrdé práci nezůstanou ani stopy a vám tak zbydou jen oči pro pláč. To ale nemusí být nutné. I s plevelem se můžete poprat tak, že z boje vyjdete jako vítěz. Skončete s chemickými přípravky na hubení plevele a uvolněte cestu přírodním domácím metodám. Dnes pro vás máme jednoduchý recept, který je snadný na přípravu a ještě snazší na použití. Vše, co budete potřebovat:

  • 4 l octa
  • 2 hrnky soli
  • ¼ hrnku mýdla
  • rozprašovací láhev

Výhodou tohoto receptu je, že výše uvedené ingredience se obvykle nacházejí ve všech domácnostech. Jsou tedy snadno dostupné, levné a ihned po ruce. Navíc jsou neškodné pro vaše děti, domácí mazlíčky i živé tvory žijící v půdě.

Příprava postřikovače proti plevelu

Vyberte si vhodnou nádobu a nalijte do ní ocet. Dobře promíchejte se solí a nechte roztok odpočívat zhruba jednu celou hodinu. Jakmile se sůl zcela rozpustí, přidejte mýdlo a důkladně protřepejte, dokud se všechny složky krásně nespojí. Hotovou směs nalijte do rozprašovací láhve.

Použití

Nyní, když je váš domácí prostředek připravený, nastříkejte jej na nežádoucí rostliny, které chcete zničit. Za pouhých 24 hodin plevel z vaší zahrady zmizí nadobro. Dejte si pozor, aby se roztok nedostal na rostliny, které si chcete uchovat. Nejlepší doba, jakou si můžete pro hubení vybrat, je, když svítí slunce. Vystavení slunci podporuje eliminaci plevele.

Šetrný k dětem, domácím mazlíčkům i přírodě

Tento přípravek je bezpečný jak pro vaše děti, tak i domácí mazlíčky. Navíc, neobsahuje žádné složky toxické pro planetu ani pro naše zdraví. Naopak u chemických prostředků, zakoupených v obchodech, riskujete vyhubení všech důležitých živých tvorů osidlující půdu. Prvky v zemi absorbují toxické složky vylučované z chemických prostředků a tím budou nevratně zničeny.

Nemluvě o tom, jaká zdravotní rizika hrozí vám, vašim dětem i zvířatům. Zvláště u malých dětí a domácích mazlíčků je velice pravděpodobné, že část produktu omylem ochutnají. Budou tak vystaveni riziku intoxikace, která může vést až ke smrti.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]