Historický dům vás dostane úžasným interiérem a krásným výhledem na řeku

Pokud patříte mezi milovníky historických budov, kam se řadí i tento dům, potěšíme vás návštěvou interiéru, kde na vás dýchne zařízení interiéru ve starožitném stylu. Dům byl postaven v roce 1840 a nachází se v Saint-Jean-de-l’Île-d’Orléans. Kromě jedinečného interiéru vás zaujme také svou terasou a unikátním výhledem. Dovedete si představit takto bydlet?

Terasa i pokoj s výhledem

Nemovitost se nachází na historicky významném místě, a proto je součástí kulturního dědictví Directory of Quebec. Od doby, kdy byla postavena byla několikrát rekonstruována.

Stále si ale zachovává originální historické prvky. Největším pokladem domu boční terasa a podkrovní pokoj s malými dřevěnými okýnky, které nabízí překrásný výhled na řeku. Pojďte si dům blíže prohlédnout.

Rustikální vzhled i po rekonstrukci

Celý dům si i navzdory moderní rekonstrukci zachovává rustikální ráz. Například hlavní místnost, ve které najdeme kuchyň s obývacím pokojem, byla rekonstruována v roce 2019.

Zde je interiér krásně prosvětlený, místnost totiž tvoří bílá podlaha, bílé zdi i světlé dřevěné stropní obložení. Kuchyň je dostatečně prostorná a nabízí všechny potřebné spotřebiče.

Nechybí ani jídelní stůl k příjemnému stolování. V obývacím pokoji najdete prostornou pohovku a kamna. Celá centrální místnost působí velmi útulně a nabízí krásný výhled.

Útulné ložnice

Ve druhém patře na obyvatele domu čekají ložnice s příjemnou a klidnou atmosférou. Odkrývají původní stropní trámy, které dodávají podkroví originální a opět rustikální vzhled. Možná vás zaujmou i původní malá okýnka, které nabízejí ten nejlepší výhled z domu.

Hlavní ložnice je o kousek větší než ta druhá, obě ale nabízí příjemný prostor ke spánku.

V podkroví nechybí ani dvě koupelny. Zatímco jedna disponuje historicky vypadající vanou opřenou o původní dřevěnou zeď, druhá byla po rekonstrukci opatřená novým a modernějším sprchovým koutem.

Kromě popsaných místností je součástí domu také byt, který má vlastní vchod.

Fotografie: Yves Émond & Dany M. Leclerc

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]