Bydlení snů aneb ty nejúžasnější nemovitosti celého světa

Dnes vás zavedeme na místa, která snad ani nepřipomínají pobyt na zemi, ale v ráji. Nejde jen o samotné nemovitosti, ale o úžasnou přírodu a okolí, které tyto nemovitosti obklopuje.

Prvním místem bude ostrov Vamizi (Mosambik), který je hitem cestovatelů a nachází se na březích Indického oceánu. Hned poté zamíříme do Jižní Afriky, kde se nachází pohádková vila, která představuje oázu klidu v divočině. Náš třetí výlet bude do hlubokého brazilského lesa nedaleko krásného vodopádu Perequé, kde se nachází úžasný projekt, který má za cíl zprostředkovat zkušenosti s džunglí všem, kteří po takovém zážitku touží.

Villa Sul Wilo – ostrov Vamizi, Mosambik

Vila se nachází mezi třemi hektary lesů na jednom z nejluxusnějších ostrovů v Mosambiku. Tato úžasná nemovitost může poskytnout útočiště těm, kteří hledají útěk z reality, odpočinek a relaxaci. Výraznou vlastností vily jsou střechy inspirované arabskými loděmi z 15. století, které zde často připlouvaly. Střechy jsou natočeny a postaveny tak, aby jimi procházel mořský vánek, který tak udržuje příjemný chlad i na silném sluníčku.

Interiér

Leobo Private Reserve – Limpopo, Jižní Afrika

Tato pohádková nemovitost se nachází uprostřed soukromé rezervace v divočině o rozloze 12 tisíc akrů. Zařízená je velice luxusně (rustikálně). K vile náleží bazén a středisko observatoře světové úrovně, které uživatelům umožňuje obdivovat noční oblohu v úplném soukromí. Až donedávna byla tato nemovitost využívána jako rekreační dům pro britskou rodinu, ale od nedávna je k dispozici široké veřejnosti a ubytovat se tam může kdokoliv.

Interiér 

ARCA – Rio de Janeiro, Brazílie

ARCA je skvělý projekt ukrytý hluboko v brazilském lese, poblíž krásného vodopádu Perequé. Konstrukce je navržená a vyrobená tak, že umožňuje snadnou demontáž a přestavbu s minimálním zásahem do přírody. Budova má dvě ložnice, kuchyň, koupelnu a velkorysý obývací prostor. Každý pokoj má neomezený výhled na deštný prales, a to díky obrovským polokruhovým oknům. Cílem projektu je umožnit rodinám, párům a všem dobrodruhům kontakt s přírodou/džunglí. Tak co, brali byste takový zážitek?

Interiér

Obrázky: amara