Výkonné hnojivo za pakatel: Obyčejné zápalky pomohou rostlinám v jejich růstu

Fotografie: Pastorius / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyzkoušejte tento jednoduchý, ale geniální způsob, jak rostlinám dodat potřebné živiny. Za pár korun si připravíte vynikající hnojivo, které podpoří jejich správný růst a vývoj.

Pokojové rostliny jsou dokonalou ozdobou a zároveň vynikajícím pomocníkem při čištění vzduchu. Některé druhy z něj dokážou odstranit přebytečnou vlhkost i nebezpečné toxiny, které se v něm vyskytují. Díky nim bude vzduch ve vaší domácnosti čistší a kvalitnější. Zlepšit se tím může nejen váš spánek, ale také nálada i schopnost soustředit se.

Proč rostliny strádají

Každá rostlina má specifické požadavky, které je potřeba splňovat, aby mohla i v domácím prostředí dobře prospívat. Kromě dostatečného množství světla, tepla a vody je potřeba jim zajistit také živiny, bez nichž neporostou. Rostliny v květináči musíte především pravidelně hnojit, protože se zásoby živin v půdě mohou poměrně rychle vyčerpat.

Jak zachránit rostliny pomocí zápalek

Nemusíte nutně kupovat drahé hnojicí směsi plné nebezpečných chemikálií, namísto toho si doma za pár korun vyrobte přírodní alternativu. Její používání je navíc mnohem bezpečnější a šetrnější nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. K jeho výrobě si připravte jen pár zápalek a trochu vody.

Výroba hnojiva ze zápalek

Abyste si toto vynikající hnojivo doma připravili, ponořte sirky hlavičkami dolů do 100 ml vody. Takto je nechte ponořené, dokud se zcela nerozpustí. Voda by pak v nádobě měla získat lehce načervenalou barvu. Jakmile máte hotovo, lze připravenou směs použít k zalévání pokojových rostlin. Tu nalijte přímo ke kořenům a nechte působit.

Banánové hnojivo probudí strádající petúnie jako živá voda. Aplikovat stačí 1x za 3 týdny

pokojové rostliny
Fotografie: Pixabay

Existuje další způsob, jak sirky k oživení rostlin použít. Jednoduše je zapíchejte hlavičkou dolů do substrátu v květináči. Ten pak zalijte vodou a nechte sirky 36 hodin působit. Po vypršení této doby zkontrolujte, zda se jejich hlavičky zcela rozpustily. V případě potřeby je tam nechte déle.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]