Tento podomácku vyrobený květináč se stane hlavní ozdobou vaší zahrady. Za pár korun to zvládne i nešika

Fotografie: H005 / Public domain

Dekorace z cementu a betonu zažívají vzestup. Dají se vyrobit za pár korun, ale jejich trvanlivost je ohromná. Tak na co ještě čekáte? Vyrobte si tento květináč.

Konečně je tu ono kýžené období v roce, kdy většinu volného času trávíme venku. U bazénu, při grilovačce nebo jen tak s kávou v ruce na terase. Udělejte si prostor kolem sebe hezký a vyzdobte si ho novým květináčem za pakatel. A to z cementu.

Zvelebte si domov za pár korun

Beton a cement jsou čím dál více populární nejen jako stavební materiál, ale také jako materiál pro výrobu dekorací. Moderní šeď a surový povrch vytváří neotřelou kombinaci, která vynikne v interiéru, ale i exteriéru. A právě pro venkovní použití má nespornou výhodu ve své mrazuvzdornosti, odolnosti proti počasí, ale i trvanlivosti, jak vyjmenovává portál Bydlení.

A co víc, výroba takového uměleckého kusu vyjde v přepočtu na pár korun. Namísto sériově vyráběných květináčů, sošek nebo trávníkových nášlapů tak můžete mít originál. A pokud by vám doma přebývaly plastové kyblíky, určitě je nevyhazujte. Kromě květináče vám může kyblík posloužit jako úložný prostor, jak jsme radili na BydlímeÚtulně.

Zápalkové hnojivo na rostliny působí jako živá voda. Dodá jim látky, které nenajdete ani v obchodě

Květináč, jaký nikdo nemá

Své první zkušenosti s cementovými dekoracemi můžete snadno nasbírat na „kyblíkovém“ květináči. Jeho výroba je jednoduchá a levná, zato výsledek je nepřekonatelný. Na základní květináč budete potřebovat:

  • plastový kyblík,
  • látku,
  • cement,
  • štětec
  • a smirkový papír.

Začněte tím, že ve dně kyblíku uděláte díru pro odtok vody. Tu samou nezapomeňte udělat ani v látce, kterou zastřihněte podle velikosti dna. Cement si nařeďte vodou a látku s otvorem, stejně jako zbývající část hadru do něj namočte. Kyblík hadrem obalte a zarovnejte tak, jak se vám líbí. Látka může být nařasená nebo také zcela hladká. Zbývající cement naneste na polotovar štětcem. Takto nechte schnout alespoň 12 hodin, jak radí web Cpykami.

Hrubý povrch zahlaďte v případě nutnosti smirkovým papírem. Základní tvar květináče můžete dekorovat podle sebe nalepovanými cementovými ozdobičkami, provázkem nebo ho jenom hezky namalovat akrylovou barvou. Záleží jen na vás.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*