Hravé dekorace, které ozdobí váš dům a vyčarují vám úsměv na tváři

Ve škole jsem zručností vůbec nevynikala. Spíš naopak. Ruční tvorba mě nějak nebrala a kreslení bylo utrpení. Ani nevím, jak a kdy se to přesně stalo, ale zkusila jsem si vyrobit příležitostně dekorace.  První pokus nestál za moc, ale druhý a třetí už byl lepší. Dnes patří vyrábění dekorací k mým nejoblíbenějším koníčkům a hledám inspiraci na internetu, především pak na zahraničních stránkách.

Tudíž pokud ani vy nepatříte k těm, kteří si na své konto mohou připsat desítky či stovky výrobků, neklesejte na mysli. Důležité je nevzdávat se. A prozradím vám, že dům ozdobený ručně vyrobenými dekoracemi voní prostě domovem na sto honů a je v něm úplně jiná atmosféra. Mnohdy nezbývá nic jiného, než improvizovat. Protože ne vždy najdu i manuál, jak danou věc vyrobit. To je na tom všem to nejkrásnější. Člověk musí zapojit vlastní fantazii. Přináším vám pár inspirací. Pokud si troufáte, můžete se ještě dnes pustit do práce.

Stylové dekorace pro váš dům

Růže na stěně

Už jsem psala, že kreslení mi nikdy nešlo. Ovšem vyšívání křížkovým stehem, to mi šlo a bavilo mě to. Pokud jste na tom stejně, vyměňte vyšívací bavlnku a jehlu za štětec a barvičky. Samozřejmě nejdůležitější je nakreslit si nejdříve tužkou na stěnu předlohu.

Nemusí jít pouze o růži. V kuchyni to může být váza, mlýnek, ovoce nebo cokoliv jiného. Využijte jednoduchý vzor křížkového vyšívání a použijte jako předlohu pro kreslení na zeď.

Originální ubrus

Jak sami z obrázku vidíte, jde o kus látky, kde je vyobrazen krejčovský metr. Použít můžete starý závěs, ubrus nebo jiný kus látky. Nemusí to být jen metr. Jste-li v kreslení zruční, klidně zkuste kytky, srdíčka anebo vajíčka či zajíčky k příležitosti blížících se Velikonoc. Pro kreslení použijte barvy na textil.

Vlněný polštář

Máte doma ve skříni nějaký starý svetr, který už nenosíte a nosit nebudete? Vyhodit ho by byla škoda. Ušijte si z něj polštář. Jestliže nemáte šicí stroj, zvládnete to i ručně. Tak pracné to zase není. Stejně tak lze využít nejen svetr, ale i košile, nátělník, tričko.

Kytice z barevných větviček

Až půjdete o víkendu na procházku, nezapomeňte si domů přinést větvičky. Ty pak nabarvíte různými barvami a vložíte do zavařovací sklenice či vázičky. Je to jednoduché a přitom tak pěkné. Za málo peněz – hodně muziky. Při výrobě dekorací se nachytáte, jak se usmíváte. Kreativní tvoření prospívá psychice. Je to velmi odpočinková a relaxační záležitost. Ve finále ozdobíte svůj domov a budete mít radost.

Obrázky: countryliving.com