Inovativní způsob pěstování fialek. K obrovským květům nejsou žádná speciální hnojiva třeba

Fotografie: Depositphotos

Fialky, stejně jako jiné květiny, si žádají správnou péči, aby mohly zdobit vaše okenní parapety. Budete-li dodržovat několik základních pravidel, budou vám dělat velkou radost.

Milujete fialky a rádi byste jimi měli posetý celý parapet? Pokud ano, stejně jako u všech jiných květin je důležité vědět, jak o ně pečovat. Pokud máte zájem o to, aby vám tyto květiny sloužily jako krásná dekorace, je dobré znát tajemství jejich pěstování. Dbejte nejen na správné hnojení a zalévání, ale také na výběr vhodného květináče.

Nejlepším hnojivem je čajová sedlina

Každá rostlina vyžaduje hnojení a fialky nejsou žádnou výjimkou. Dle názorů mnoha pěstitelů je pro fialky nejlepším hnojivem čajová sedlina. Ovšem nesmíte to s ní přehnat. Tento typ hnojení aplikujte až na jaře. Neuškodí ani zakoupené hnojivo speciálně určené pro tyto květiny. Základem však vždy musí být čaj, na to je třeba pamatovat.

Správná volba vhodného květináče

Nad květináčem spousta lidí ani nepřemýšlí, přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších věcí při pěstování fialek. V tomto případě nesmí být příliš velký. Naopak musí být dostatečně malý, aby způsobil, že je uvnitř květina stísněná. Vysvětlení spočívá v tom, že když má fialka příliš volnosti, začnou růst především kořeny a listy. Existuje tedy riziko, že květy ani neuvidíte.

Osvojte si umění zalévat

Nikdy fialky nezalévejte shora, protože mezi listy a květy by se mohla držet voda, a vy byste tak květinu odsoudili k hnilobě. Nejlepší je proto do země vložit drenážní trubku, kterou se bude voda dostávat přímo ke kořenům, nebo zavlažovat zespodu pomocí drenážních otvorů. Vzhledem k tomu, že fialky nemají rády přílišnou vlhkost, musí být takových otvorů více a měly by být dostatečně velké.

Fotografie: Freepik

Obyčejná půda nestačí

Fialky jsou k půdě velmi náladové. Někteří zkušení zahrádkáři proto doporučují k zemině přidat agro vermikulit, který ji odlehčí a krásně načechrá. Navíc má vliv na udržování optimální vlhkosti a teploty. Poměr agro vermikulitu k půdě by měl být stejný. K 1 dílu půdy tedy přijde i 1 díl agro vermikulitu.

Zdroj: GardeningKnowHow