Díky vhodně zvoleným květinám můžete mít krásně kvetoucí balkon až do pozdního podzimu

Fotografie: Depositphotos

Ozdobte svůj balkon květinami, které vám porostou od jara do podzimu. Pokud vyberete ty správné, budete mít balkon krásně barevný a voňavý po mnoho měsíců.

V případě, že lidé bydlí v panelovém domě nebo na místě, kde nemají zahrádku, musí využívat okenní parapety nebo balkony k tomu, aby mohli pěstovat venkovní rostliny. Ty krásně ozdobí každé místo a vytváří příjemnou atmosféru, jež dodává lidem energii. Jestliže máte v plánu si pořídit nějaké rostliny na balkon, pečlivě vybírejte takové, které jsou pro venkovní pěstování vhodné.

Vhodné místo pro květiny

Každá rostlina potřebuje k životu určité podmínky a lidé nemají vždy možnost tyto podmínky splnit. Než začnete květiny vybírat, určete si, na jakou světovou stranu máte balkon umístěný a také zda na něm nebývá příliš větrno. Květiny, které milují slunce, by se pravděpodobně na severní straně spíše trápily a rostliny milující stín by zase na jižní straně brzy zahynuly.

Na balkonech bývá sušší a větrnější prostředí, což není vhodné pro úplně každou rostlinu. Toto místo je také lákavé pro škůdce, kterým se zde daří, a je tedy nutné mít nachystané přípravky, kterými je zničíte. Květiny raději pravidelně kontrolujte a pokud naleznete škůdce, odstraňte je co nejdříve.

Vyberte si jen několik barev

Velké množství barev by mohlo vypadat chaoticky a neuspořádaně. Pokud již víte, jakým rostlinám se na vašem balkoně bude dařit, vyberte si 3 nebo 4 barvy, kterých se budete držet. Nezapomínejte také na to, že pokud budete mít na balkoně nábytek, jenž je hodně velký a má různé barvy, květiny zaniknou.

Barvy zvolte podle pozadí balkonu

Až budete stát před několika barevnými druhy květin, vybírejte si takové, které vyniknou díky pozadí. Jestliže máte bíle vymalovaný balkon, čeká na vás široký výběr mnoha barev. Světlé pozadí vám totiž umožňuje sáhnout po jakékoliv barvě, a přitom květiny nezaniknou. Pokud máte balkon tmavý, nevybírejte tmavé barvy, ale spíše bílé, světle růžové a takové, které ho prozáří.

Prostor pro rostliny

V zahradnictví nebo obchodě s hobby potřebami si vyberte květináče/truhlíky, které budou dostatečně velké pro rostliny, jež jste si vybrali. Každá rostlina totiž potřebuje určitý prostor pro správný růst. Pokud byste vybrali příliš malé květináče, mohlo by se vám stát, že kvůli rozrůstajícím rostlinám zahynou ty menší.

Fotografie: Pixabay

Kvetoucí balkon od jara do podzimu

Kdo by si nepřál mít kvetoucí balkon od jara do podzimu. Z tohoto důvodu je opravdu nutné se o květiny trochu zajímat a zjistit si, ve kterých měsících kvetou. Například na jaře vám hojně pokvetou cibuloviny, macešky a sedmikrásky. V létě se na balkonech velice daří muškátům a na podzim chryzantémám. V momentě, kdy si budete zjišťovat, kdy rostliny kvetou, se podívejte také na správnou péči o ně a na to, jak se o ně starat v zimě.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]