Inspirace na vánoční stromečky, které šetří místo a zároveň z nich vyzařuje vánoční atmosféra

Bydlíte v malém bytě a nemáte místo, kam postavit vánoční stromeček? Případně máte malé dítě a bojíte se, aby stromeček na sebe nepřevrhlo? Ať už máte takový či onaký důvod, existuje možnost, mít vánoční stromeček na stěně. Tedy abychom to uvedli na pravou míru, mít na zdi dekoraci, která vánoční stromeček nahradí.

Ušetříte tím místo a navíc je to i bezpečnější, pokud máte malé děti. Mimo to jde o zajímavou dekoraci. Tyto stromečky lze bez problémů koupit na internetu i v obchodech. Nicméně nejsou složité a vyrobit si je můžete i sami, což je i zábava a radost bude o to větší. Přinášíme vám inspiraci a věříme, že se vám tyto vánoční stromečky budou líbit stejně, jako se líbí nám.

Jednoduchý vánoční stromek na zeď

Tento stromeček nabízí obchodní řetězec v Anglii. Věříme, že podobné stromečky budou (nebo již nabízejí) i prodejci v ČR. Nicméně na výrobu není vůbec složitý. Stačí, když si z lesa přinesete větvičky, které přizpůsobíte velikosti, která právě vám vyhovuje, použijete provázek nebo drátek a ve finále omotáte světelný řetěz a ozdobíte dále podle svého vkusu.

Obrázek: bmstores

Stromeček z větviček

I v tomto případě jsou základem větve nebo lišty, které doma najdete. Na tyto pak přilepíte umělé nebo opravdové (podle toho, čemu dáváte přednost) jehličnaté větvičky a klidně i další dary přírody. Pak už stačí pověsit baňky, světýlka a máte hotovo. Pokud se vám podaří koupit již hotový, ušetříte si čas, ale vyrobit si takový stromeček je zábava, bavit to bude hlavně děti.

Obrázek: odditymall

Jednoduchý stromeček z latěk

Pokud nemáte čas na procházku lesem a tudíž možnost přinést si domů větvičky, pak použijte laťky. Buď je dostanete koupit nebo možná, že najdete doma v kumbále. Laťky nabarvěte libovolnou barvou, spojte provázkem (buď pomocí vyvrtaných dírek nebo kolem každé laťky provázek 2x obtočte) a můžete zavěsit (trochu připomíná žebřík). Pak už jen zavěste ozdoby. Do latěk můžete namontovat háčky nebo použijte k zavěšení provázek či mašličky.

Obrázek: etsy

Stromeček z vánočního řetězu

K výrobě vánočního stromečku na zdi můžete použít i zelený vánoční řetěz (případně jinou barvu). Řetěz můžete naaranžovat na karton, který pak nabarvíte, aby ladil s vaší stěnou a ten zavěsíte. Díky tomu si ušetříte lepidlo nebo dírky ve zdi. Většinou se tento typ ozdoby lepí přímo na stěnu, a to pomocí oboustranné lepicí pásky. Což není pro některé zrovna ideální. Místo vánočního řetězu lze použít jen světelný řetěz a vánoční ozdoby.

Obrázek: youtube

Stromeček na stěnu z umělého jehličí

Takový stromeček buď lze opět koupit hotový, případně si jej můžete vyrobit, pokud doma máte umělý stromeček. Možná i zvažujete, že vašemu umělému stromečku dáváte poslední Vánoce, pak skončí v odpadcích, protože už je opelíchaný. V takovém případě z něj použijte, co se dá a vyrobte si stromeček na zeď. Použijte konstrukci z kartonu nebo dřevěnou.

Obrázek: digsdigs

Stromečky na stěnu se stávají čím dál populárnější nejen v domácnostech s malými dětmi či domácími mazlíčky. Ačkoliv k Vánocům patří, zabírá měsíc až dva místo, což může v malých domácnostech představovat problém. Tento způsob je praktický a některé stromečky vypadají skutečně úžasně.

Podívejte se i na další inspiraci